3. Севиля замрази надеждите на Реал за титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Севиля замрази надеждите на Реал за титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червено-белите" изненадаха Роналдо и компания на "Рамон Санчес Писхуан"

Севиля замрази надеждите на Реал (Мадрид) за титла в Примера дивисион, след като победи тима на Карло Анчелоти с 2:1 у дома в мач от 30-ия кръг от испанското първенство. За "кралския клуб" това е второ поредно поражение след загубата с 3:4 от Барселона в предишния кръг.

"Червено-белите" стигнаха до успеха, след като до 19-ата минута губеха в резултата с 0:1 след късметлийски гол на Кристиано Роналдо от пряк свободен удар. С две попадение на Карлос Бака обаче Севиля стигна до обрат, като записа шеста поредна победа в Ла лига.

В 14-ата минута Кристиано Роналдо щастливо изведе Реал напред. Португалецът стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и остави безпомощен Бето. Това бе 16-ото попадение за Роналдо срещу Севиля - португалецът е отбелязал най-много голове в Ла лига точно срещу този съперник.

Само пет минути по-късно обаче домакините изравниха. След добра атака на Севиля Хосе Антонио Рейес овладя топката на гърди и с едно докосване изведе Бака на стрелкова позиция. Нападателят на домакините се измъкна от отбраната на Реал и отблизо реализира за 1:1.

След изравнителното попадение "белия балет" се активизира, но пропуски до края на полувремето на Роналдо и Ияраменди запазиха резултата равен до почивката.

В 72-рата минута Севиля изненадващо поведе, като отново Бака отбеляза за домакините. След страхотен пробив на Иван Ракитич, хърватинът разсече отбраната на Реал с прекрасен извеждащ пас. Бака излезе сам срещу Лопес и отбеляза втория си гол в срещата.

Така, мечтите на Реал за победа в шампионата стават все по-далечни. "Кралския клуб" е вече трети с актив от 70 точки, на две зад втория Барселона и на три зад лидера Атлетико (М). Севиля е пети с 50 точки.