3. Шалке 04 остана лидер в група "В" след 2:2 срещу Арсенал на "Фелтинс Арена" (+ВИДЕО)

Олимпиакос запази шансове за класиране в следващата фаза след успех с 3:1 над Монпелие

Шалке 04 и Арсенал завършиха наравно 2:2 в мач от група „В” на Шампионската лига. Двубоят се игра на „Фелтинс Арена”, а на почивката на срещата „артилеристите” водеха с 2:1. През втората част обаче немският тим съумя да изравни и по този начин мачът приключи при резултат 2:2.

В 9-ата минута се стигна до един от първите по-интересни моменти в срещата, след като Ибрахим Афелай стреля от добра позиция, но Вито Маноне спаси. Малко след това Бенедикт Хьоведес също получи шанс да открие резултата, но стреля в аут, а в 18-ата минута Арсенал успя да излезе с гол напред, след като Тио Уолкът успя да прати кълбото в мрежата на домакините за 1:0. В средата на първото полувреме Кристиан Фукс стреля отдалеч, но неточно, а в 26-ата минута „артилеристите” поведоха с 2:0. Лукас Подолски центрира кълбото в наказателното поле, където Оливие Жиру със страхотен удар с глава забоде кълбото в мрежата на Шалке.

До почивката немският тим се опита да намали изоставането си в резултата и малко след като Арсенал поведе с два гола, пропуски за тима от Гелзенкирхен направиха Жоел Матип и Ибрахим Афелай. В 40-ата минута удар на Джеферсън Фарфан не попадна в целта, а малко след това Оливие Жури можеше да направи резултата 3:0 в полза на своя тим, но ударът на френския нападател бе спасен от Ларс Унерщал. Шалке успя да намали на 1:2 във 2-ата минута на добавеното време на първата част, когато Люис Холтби намери Клаас-Ян Хунтелаар, а той с хубав удар левия крак преодоля Вито Маноне.

В началото на второто полувреме Оливие Жиру се отчете с неточен удар за Арсенал, а Клаас-Ян Хунтелаар можеше да изравни резултата в 51-ата минута, след като се озова сам срещу Вито Маноне, но не успя да го преодолее. В следващите минути Шалке усилено търсеше начин да се добере до втори гол – Роман Нойщедтер, Люис Холтби и Ибрахим Афелай пропуснаха да реализират добри възможности за домакините, а в 67-ата минута усилията на немския тим доведоха до резултат, след като Джеферсън Фарфан успя да отбележи гол за 2:2.

В 72-ата минута Санти Кацорла можеше да изведе „артилеристите” отново напред в резултата, но ударът му не намери рамките на вратата, а 10-ина минути по-късно Джърмейн Джоунс нанесе хубав удар отдалеч, но Вито Маноне спаси. В 86-ата минута Джоунс отново получи шанс да отбележи, но стреля неточно, а в продължението на срещата Тио Уолкът можеше да се превърне в герой за Арсенал, но ударът му бе спасен от Ларс Унерщал. Малко след тази ситуация се стигна и до последния съдийски сигнал.

В другия мач от групата Олимпиакос надделя с 3:1 на свой терен над Монпелие. Двубоят се игра на стадион „Караискакис”, а домакините излязоха с гол напред още в 4-ата минута, когато Пауло Машадо прати кълбото във вратата на Монпелие за 1:0. При този резултат дойде и почивката на мача.

Френският шампион успя да изравни в 67-ата минута. Гостите получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Джамел Абдун срещу Сюлейман Камара в наказателното поле на Олимпиакос. С отговорността да изпълни 11-метровия наказателен удар се нагърби Юнес Белханда и с точен удар в долния десен ъгъл отбеляза за 1:1.

До края на срещата обаче гръцкият тим отбеляза още два гола и по този начин се поздрави с победата в мача. Леандро Греко се разписа за 2:1 в полза на Олимпиакос в 80-ата минута, а две минути по-късно Константинос Митроглу оформи крайното 3:1.

Така в момента лидер в група „В” е отборът на Шалке 04, който има 8 точки. Арсенал е 2-ри със 7, а Олимпиакос заема 3-ата позиция с актив от 6. Монпелие се намира на последното 4-то място в групата и има 1 точка.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)