3. Шалке излъга Херта в Берлин с 1:0, Домо с 8 минути

Шалке излъга Херта в Берлин с 1:0, Домо с 8 минути

„Кралско-сините” се изравниха по точки с лидера Байерн

Отборът на Шалке направи нова много важна крачка към спечелването на титлата в Първа Бундеслига, след като надигра много трудно тима на Херта с 1:0. Срещата се игра на „Олимпиащадион” в Берлин и бе от програмата на 32-ия кръг на немския елит. За домакините 6 минути записа бившият нападател на българския Левски Валери Домовчийски, който се появи като резерва в 84-ата минута.

Двубоят започна с натиск на Шалке, но пропуски в началните минути направиха Фарфан и Хао. Първият точен удар към вратата на гостите дойде в 14-ата минута, когато Качар стреля опасно, но изстрелът му бе спасен от Нойер. До края на полувремето „кралско-сините” пропуснаха още няколко възможности чрез Курани, но гол в някоя от вратите не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с накъсана игра, но гостите продължаваха да изглеждат като по-активния отбор на терена. Така дойде 87-ата минута, когато Шалке стигна до така ценното попадение. Тогава Фарфан стреля с глава, но изстрелът му бе отразен от Дробни, ала при добавката Вестерман се оказа на точното място и довкара за крайното 1:0.

След тази победа Шалке остава на 2-то място във временното класиране, но вече има актив от 64 точки, колкото и лидерът Байерн. Гостите от Херта пък остават на последното място с 23 спечелени точки, на 5 от спасителния бряг.