3. Шалке падна от Щутгарт, Фрайбург мечтае за ШЛ

Шалке падна от Щутгарт, Фрайбург мечтае за ШЛ

Айнтрахт направи реми с Вердер, а Леверкузен би Хановер

Отборът на Шалке направи грешна стъпка в борбата си за участие в Шампионската лига следващия сезон, след като днес загуби с 1:2 от тима на Щутгарт. Срещата се игра на стадион "Фелтинс Арена" и бе от програмата на 33-ия, предпоследен кръг на първа Бундеслига.

Двубоят премина под диктовката на "кралско-сините", които обаче имаха сериозни проблеми в завършващата фаза, като от 19 удара към вратата на Улрих точни бяха едва 4.

Гостите бяха далеч по-ефективни, а бранителите на Шалке така и не успяха да се справят с контрааките им.

И именно те излязоха първи напред в резултата в 24-ата минута, когато Ибишевич засече отблизо центриране на Траоре за 1:0.

Зрителите на "Фелтинс Арена" останаха още по-шокирани в 66-ата минута, когато отново Ибишевич бе точен за Щутгарт, този път след подаване на Гентнер.

В даденото от рефера продължение пък вратарят на Щутгарт - Улрих си вкара злощастен автогол, но въпреки това тимът му удържа победата.

В друг мач от този 33-и кръг в Бундеслигата, отборът на Фрайбург победи като гост изпадналия Гройтер Фюрт с 2:1 и вече е само на точка в класирането зад Шалке и последното място даващо право на участие в Шампионската лига.

Домакините обаче първи излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато след подаване на Приб се разписа Зимерман. Шмид възстанови статуквото в 69-ата минута, а крайното 2:1 оформи Крузе в 78.

В битката за 4-то място до последно ще участва и съставът на Айнтрахт, който въпреки днешното равенство 1:1 като гост на Вердер, остава на 2 точки зад състава Шалке. С тази точка и след загубата на Аугсбург с 0:3 от Байерн пък, "бременските музиканти" остават в елита и през следващата кампания.

Именно Вердер откри първи резултата чрез Де Бруин в 22-ата минута, а Лакич донесе точката за гостите в 51-ата.

Така Фрайбург и Айнтрахт със сигурност ще играят в Европа догодина, като в последния кръг ще се борят за 4-то място с Шалке.

Отборът на Байер Леверкузен пък се наложи на своя "Бай Арена" с 3:1 над тима на Хановер и го отказа от преследването на Лига Европа.

Хегелер в 6-та, Кислинг в 28-ата, и отново Хегелер в 59-ата направиха 3:0 за "аспирините", а почетният гол за Хановер бе дело на Собиех в 71-ата.