3. Шалке се опълчи на Байерн (Мюнхен) в неговия дом (резултати+репортажи)

Шалке се опълчи на Байерн (Мюнхен) в неговия дом (резултати+репортажи)

Сблъсъкът на „Алианц Арена” завърши при равенство 1:1

Шалке 04 спря победния ход на Байерн (Мюнхен) в двубоя от 19-ия кръг на Бундеслигата. Срещата, която се проведе на стадион „Алианц Арена” завърши при равенство 1:1.

Отборът на старши треньора Карло Анчелоти е на върха в класирането с 46 точки. Вторият РБ Лайпциг е с 42. „Червените бикове” гостуват на Борусия (Дортмунд) от 19:30 ч.

Байерн не показа познатия си доминиращ стил в този мач и дори можеше да загуби. Резултатът бе открит още в деветата минута. Тогава Артуро Видал получи от Ариен Робен, който проведен страхотен рейд, изведе Роберт Левандовски в наказателното поле и нападателят майсторски чукна над вратаря Ферман. Това бе 15-и гол от началото на сезона за полския национал.

Отговорът на гостите от Гелзенкирхен обаче не закъсня. В 13-ата минута Налдо изравни след страховит удар от пряк свободен. Шалке дори можеше да направи пълен обрат след само още 4 минути, когато Коласинац завърши бърза атака със силен удар от движение. Мануел Нойер обаче успя да избие с две ръце.

След изравнителното попадение играчите на Шалке започнаха да действат уверено и със самочувствие. Те създадоха немалко грижи на защитата пред Нойер. В 40-ата минута Бурщалер се хвана за главата след като отправи хубав удар, но топката се отби от гредата.

Две  минути преди края на редовното време Левандовски изпробва късмета си с техничен удар от средна дистанция. Топката се отклони леко от тялото на защитник и кацна точно върху напречната греда.

Бившият футболист на Байерн Холгер Бадщубер бе започнал мача като титуляр за Шалке и бе заменен в 59-ата минута. Той бе изпратен с аплодисменти от трибуните.

През второто полувреме „кралскосините” продължиха да играят агресивно и по всякакъв начин да търсят пътя към вратата на Нойер. Топката се оплете в мрежата му за втори път, но попадението справедливо не бе зачетено заради засада. Гостите действаха стабилно и в защитен план, като се стремяха почти да не оставят свободни пространства и това създаде много трудности на Байерн (Мюнхен) при организирането на атаките.

В 82-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност за гол. Алаба отправи остро центриране в наказателното поле, Ферман се размина с топката, но същото направи и Левандовски.

До края Шалке предимно се защитаваше и успя да съхрани точката си. С това отборът прекъсна серията от 12 поредни загуби срещу Байерн.