3. Шалке все по-близо до ШЛ след 1:0 над Гладбах (ВИДЕО)

Шалке все по-близо до ШЛ след 1:0 над Гладбах (ВИДЕО)

Единственото попадение дело на Дракслер в 82-ата минута

Отборът на Шалке постигна нова важна победа в борбата си за класиране за Шампионската лига през следващия сезон, след като тази вечер се наложи трудно с 1:0 над тима на Борусия Мьонхенгладбах. Срещата се игра на стадион "Борусия Парк" и бе първа от програмата на 32-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Като цяло двубоят бе много интересен, с положения и пред двете врати, но "кралско-сините" бяха малко по-активни и заслужено стигнаха до успеха.

В началото очаквано домакините имаха по-чистите положения, но Аранго, Ханке и Миапа стреляха неточно. Гостите отговориха единствено с неточен шут на Рафиня.

Натискът на Борусия продължи до към 30-ата минута, когато Шалке се съвзе Дер Щеген трябваше да се намесва след изстрел на Бастош.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част гостите се активизираха, а Джоунс, Хунтелаар и Бастош изтърваха няколко изгодни ситуации. Малката Борусия също имаше своите моменти, ала те бяха пропилени от Миапа и Аранго.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Рафаел изведе Дракслер в наказателното поле, а той с десния крак прониза стража на домакините за крайното 1:0.

След успеха Шалке остава на 4-о място във временното класиране, като вече има актив от 52 точки, на 6 пред 5-ия Айнтрахт. Домакините от Гладбах са 7-и с 44 пункта.