3. ШАМАР ЗА ЮНАЙТЕД: Уулвс дойде, видя и победи (ВИДЕО)

ШАМАР ЗА ЮНАЙТЕД: Уулвс дойде, видя и победи (ВИДЕО)

Пълен провал за Рангник, Роналдо и сие

Манчестър Юнайтед се провали с гръм и трясък в първото си изпитание през 2022 година. "Червените дяволи" загубиха с 0:1 от Уулвърхемптън в мач от 21-ия кръг на английската Висша лига. Успехът е първи за "вълците" на "Олд Трафорд" от 42 години насам. Загубата пък бе сериозен удар по амбициите на "червените дяволи" за място в Топ 4.

Фил Джоунс се завърна в отбраната на домакините за първи път след две години. Това се наложи заради контузиите на Хари Магуайър и Ерик Баи, а Виктор Линдельоф е с коронавирус. Бруно Фернандеш, който бе наказан при победата с 3:1 над Бърнли, остана резерва.

Двубоят започна с няколко възможности за Уулвърхемптън. Най-чистата от тях бе в 12-ата минута. Избита след изпълнение на корнер топка се озова на крака на Рубен Невеш, който с атрактивен удар затрудни максимално Давид де Хеа. Вратарят на "червените дяволи" обаче направи страхотно спасяване.

Седем минути по-късно гостите отново бяха близо до откриването на резултата. Този път Нелсон Семедо стеля от границата на наказателното поле, но Де Хеа отново не позволи да бъде преодолян.

В следващите минути Юнайтед постепенно взе контрола над топката, но трудно стигаше до голови положения пред противниковата врата.

В 42-ата Кавани получи топката пред наказателното поле и шутира. Топката обаче премина далеч от вратата. Последната възможност за първото полувреме беше за гостите. Поденсе пусна към Тринкао и само отличната намеса на завърналия се на терена след 2-гозищно отсъствие Фил Джоунс предотврати откриване на резултата.

Първата по-интересна ситуация през втората отново беше пед вратата на Юнайтед. В 58-ата минута отлична атака на Уулвс завърши с удар на Семедо, който обаче беше блокиран.

Час след началото мениджърът на Ман Юн Ралф Рангник извърши смяна. На терена се появи Бруно Фернандеш вместо Мейсън Грийнууд. Решението бе прието с освирквания от феновете на "Олд Трафорд", които не крият симпатиите си към юношата на клуба. Именно обаче Фернандеш вдигна трибуните на крака в 67-ата минута, когато разтресе гредата. Две по-късно Роналдо бе изпуснат отляво, но диагоналният му шут мина покрай вратата.

Късметът бе с Де Хеа в 75-ата минута, след като Роман Сес от пряк свободен удар прехвърли стената, но топката срещна напречната греда.

Малко по-късно Шоу отново изби топката пред Хименес, който вече виждаше как бележи.

В 82-ата минута резервата Адама Траоре центрира и Джоунс изчисти с глава. Моутиньо обаче посрещна топката от границата на пеналта и с шут по земя не остави шанс на Де Хеа. В последните секунди Бруно Фернандеш можеше да изравни от пряк свободен удар, но Са направи отлично спасяване.

МАНЧЕСТЪР ЮН - УУЛВЪРХЕМПТЪН 0:1

0:1 Жоао Моутиньо (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАНЧЕСТЪР ЮН: Де Хея, Джоунс, Роналдо, Гринууд, Варан, Кавани Шоу, Санчо, Уан-Бисака, Матич Мактомини

УУЛВЪРХЕМПТЪН: Жозе Са, Саис, Коуди, Килман, Раул Хименес, Поденсе, Жоао Моутиньо, Рубен Невеш, Тринкао, Фернандо Марсал, Нелсон Семедо

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)