Шампионът Борусия спечели и "Лига тотал Къп"

Момчетата на Юрген Клоп победиха на финала Хамбургер с 2:0

Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) спечели четиристранния турнир "Лига тотал Къп" в Майнц.

Тимът на треньора Юрген Клоп победи на финала Хамбургер с 2:0 с попадения на Фелипе Сантана в 50-ата минута и на Мохамед Зидан минута по-късно.

В спора за третото място Байeрн (Мюнхен) надделя над домакините от Майнц 04 с 5:4 след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 2:2.

Новески откри за домакините в 11-ата минута, а малко преди почивката Давид Алаба изравни. Нилс Петерсен изведе Байерн напред в 57-ата минута, но Антони Ужа оформи крайното 2:2

На полуфиналите Борусия (Дортмунд) победи Майнц с 1:0, а Хамбугер се наложи над Байерн с 2:1. Всички мачове в турнира бяха с продължителност от 60 минути, като при равен резултат направо се изпълняваха дузпи.