3. Шампионът на Англия надви своя подгласник с 3:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионът на Англия надви своя подгласник с 3:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Йоветич вкара два гола, а Агуеро се разписа след 23 секунди на терена пред погледа на Балотели

Английският шампион Манчестър Сити победи своя подгласник Ливърпул с 3:1 в последния мач от втория кръг на английската Висша лига.

Двубоят на „Етихад” като цяло бе равностоен, но домакините демонстрираха страхотна ефективност и реализираха почти всичките си голови положения пред погледа на своя бивш нападател Марио Балотели, който малко по-рано подписа с Ливърпул и изгледа мача от ложите.

Срещата се игра под проливен дъжд и още в деветата минута Стивън Джерард намери със страхотен пас Рахим Стърлинг, след което младокът спря отлично на гърди, но не успя да завърши атрактивното си изпълнение.

Манчестър Сити отговори малко по-късно, когато Забалета пробва шут от воле, ала топката излезе в аут.

В 33-ата минута пък Даниел Стъридж получи пас в пеналта и финтира бранител, след което стреля, но Джо Харт парира изстрела му от малък ъгъл.

„Гражданите” откриха резултата в 41-ата минута, след като Самир Насри центрира и дошлият това лято в състава на гостите бранител Деян Ловрен изпревари Давид Силва в наказателното поле. След играта с глава на бранителя обаче дебютиралият за мърсисайдци Алберто Морено се забави с изчистването, а Стеван Йоветич не се поколеба и взе топката от крака му, след което с мощен шут я прати между краката на Симон Миньоле и в мрежата му – 1:0.

Така първото полувреме завърши с минимална преднина на домакините, а само три минути след подновяването на играта Даниел Стъридж се разписа, но попадението му бе отменено заради тънка засада.

Отговорът на шампионите не закъсня. В 55-ата минута Йоветич изведе технично с пета на фланга Самир Насри, а той центрира остро към пеналта, където Забалета се размина с топката, но връхлитащият Йоветич я прати за втори път в мрежата на Миньоле – 2:0.

След това Мануел Пелегрини пусна в игра Серхио Агуеро, а аржентинският нападател реализира с първото си докосване. Той стори това в 69-ата минута, само 23 секунди след влизането си на терена, когато бе изведен от Хесус Навас и надбяга Деян Ловрен, а после преодоля Миньоле с плътен удар в близкия ъгъл – 3:0.

Почетното попадение на Ливърпул падна седем минути преди края, когато Стъридж центрира отдясно и резервата Рики Ламбърт стреля с глава. Джо Харт първоначално спаси удара, но след рикошет в тялото на Забалета топката премина голлинията – 1:3.

Почти веднага след това Ламбърт можеше да се разпише отново, но капитанът на домакините Венсан Компани изчисти с шпагат в последния момент.

Впоследствие Глен Джонсън получи травма, но в състава на Ливърпул вече бяха извършени три смени и така гостите доиграха срещата с човек по-малко.

След загубата те останаха с три точки в своя актив, спечелени на старта срещу Саутхемптън, докато Манчестър Сити вече има 6 и се изравни с отборите на Тотнъм, Челси и Суонзи, които също са с пълен актив след два кръга.

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи