3. Шампионът от сезон 2008/2009 не спира да крачи към Втора Бундеслига

Шампионът от сезон 2008/2009 не спира да крачи към Втора Бундеслига

Нюрнберг тресна "червените дяволи" като гост, Хофенхайм с минимална домакинска победа

Отборът на Волфсбург, който бе шампион на Германия през сезон 2008/2009, продължи уверено да гледа към Втора Бундеслига, след като завърши наравно 2:2 в днешното си домакинство на новака Санкт Паули в двубой от 30-ия кръг на немския шампионат. „Вълците” се добраха до точката в последните минути на мача.

През първото полувреме гостите от Санкт Паули бяха по-добрия отбор на терена, но така и не успяха да отбележат попадение. Безброй пропуски пред Диего Беналио направиха Такуи и Асамоа, а добри възможности не успяха да реализират и Егер и Крузе.

Волфсбург от своя страна имаше доста по-малко положения от своя съперник, но за разлика от противника си, успя да отбележи. Това се случи в 39-ата минута, когато Марио Мандзукич с хубав удар прати кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Санкт Паули.

През второто полувреме гостите достигнаха до пълен обрат, което стана благодарение на головете на Дениз Наки и Матиас Леман съответно в 61-ата и 77-ата минута. Победата щеше да е жизненоважна за Санкт Паули и играчите на гостуващия тим се опитаха да не допуснат изравняване, но това все пак се случи броени секунди преди края на редовното време, когато Волфсбург изравни. Герой за „вълците” бе Ян Полак.

След равенството Санкт Паули продължава да е на предпоследното 17-о място с актив от 29 точки. Волфсбург пък е една позиция по-нагоре със същия актив, но има по-добра голова разлика.

В друга среща от кръга Нюрнберг постигна ценна победа с 2:0 в гостуването си на Кайзерслаутерн. В групата на „червените дяволи” за пореден път не бе българинът Илиян Мицански.

Головете за гостите от Нюрнберг бяха отбелязани от Кристиан Айглер и Роберт Мак в 34-ата и 92-ата минута. По този начин отборът вече събра актив от 46 точки, като заема шестата позиция. Кайзерслаутерн продължава да се бори със зъби и нокти за оцеляването си, намирайки се на 12-ото място с 34.

Хофенхайм пък се добра до успех с 1:0 в домакинския си мач срещу Айнтрахт Франкфурт. Единственият гол в срещата падна в 78-ата минута и бе дело на Роберто Фирмино.

След победата Хофенхайм е 9-ти с 40 точки. Айнтрахт заема 15-ото място с 33 и ще се бори да не завърши на местата, пращащи към Втора Бундеслига.