3. Шампионът прескочи групите на Лига Европа (+ВИДЕО)

Шампионът прескочи групите на Лига Европа (+ВИДЕО)

Виктория (Пилзен) на 1/16 финал след 1:1 с Академика

Носителят на трофея в Лига Европа - Атлетико (Мадрид), се класира за елиминационната фаза на надпреварата през този сезон, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Апоел Тел Авив. Срещата се игра на стадион "Висенте Калдерон" и бе от програмата на група "В" на надпреварата.

Двубоят започна с летящ старт за "дюшекчиите", които излязоха напред в резултата още в 6-та минута, когато Емре намери Гарсия на точката на дузпата, а последняит с десния крак прониза Едел за 1:0.

След попадението испанците продължиха да владеят инициативата, но чистите голови положения станаха рядкост.

Израелците пък можеха да изравнят резултата още в 13-ата минута, ала изстрелът на Дамари от около 9 метра излезе в аут. 5 по-късно Адриан можеше да удвои за Атлетико, но от непосредствена близост не успя да уцели вратата.

До края на полувремето гостите имаха още няколко възможности да отбележат гол, но те бяха пропилени от Гарсия, Емре и Родригес. За Апоел Тал Бен Хаим изтърва от няколко метра в 40-ата минута, когато стреля извън целта с глава.

Втората част стартира с нов голям пропуск на Бен Хаим, който горе-долу от същата позиция, както и през първото полувреме, отново стреля в аут.

Като цяло обаче, домакините продължиха да са по-активни, ала пропуски на Гарсия и Адриан ги лишиха от нов гол в мрежата на Апоел и така резултатът остана 1:0.

В другия мач от тази група "В", тимът на Виктория (Пилзен) завърши 1:1 като гост на Академика Коимбра и също си осигури място на 1/16 финалите.

Хорват изведе гостите напред в 57-ата минута от дузпа, а крайното 1:1 оформи Единьо в 88-ата, също от дузпа.

Така преди последните сблъсъци в групата Атлетико (Мадрид) е лидер с 12 точки, на 2 пред 2-ия Виктория. Академика е 3-а с 5 пункта, а последен е Апоел с едва 1.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични