3. Шампионът с измъчено 1:0 над Рединг на "Етихад" (ВИДЕО)

Шампионът с измъчено 1:0 над Рединг на "Етихад" (ВИДЕО)

Гарет Бари герой за "гражданите" в продължението на мача

Шампионът Манчестър Сити постигна изключително ценен успех в битката си за защита на титлата, след като днес се наложи едва с 1:0 над аутсайдера Рединг. Срещата се игра на стадион "Етихад" и бе от програмата на 18-ия кръг на английската Висша Лига.

Като цяло "гражданите" логично бяха по-добрият и активен отбор на терена, но "кралските поданици" бяха избрали подчертано дефанзивна тактика и рядко допускаха критични ситуации пред Федеричи.

Освен това мерникът на играчите на Сити бе доста неточен днес, след като от 21 удара към вратата на Рединг, само 3 бяха точни.

Двубоят обаче започна с възможност за гостите, след като МакАнъф засече с глава центриране на Кебе, но топката излезе в аут.

След 10-ата минута шампионите овладяха инициативата и не я изпуснаха до самия край на двубоя.

Гол във вратата на "кралските поданици" обаче не падаше, след като Агуеро, Бари, Настасич, Гарсия, Тевес и Коло Туре изтърваха от нелоши ситуации през първата част.

В нея обаче попадение не падна и така всичко трябваше да се реши през втората част.

И през вторите 45 минути картината на терена не се промени: Сити атакуваше масирано, докато Рединг се бранеше със зъби и нокти.

Роберто Манчини направи някои промени, като пусна на терена Джеко, Синклеър и Милнър, но това също не даде желаната промяна.

От своя страна гостите имаха своите шансове, но те идваха предимно след центрирания и удари от далечна дистанция и не вещаеха кой знае каква опасност.

Така се стигна до даденото от рефера продължение, когато "гражданите" все пак хвърлиха в екстаз феновете на "Етихад". Тогава Давид Силва изсипа една топка в пеналта на лондончани, където Гарет Бари се извиси над всички и с глава оформи крайното 1:0.

След успеха Сити вече има актив от 39 точки и се намира само на 3 зад лидера Манчестър Юнайтед, който обаче е с мач по-малко. Гостите от Лондон пък са последни с едва 9 пункта, на цели 6 от спасителния бряг.