3. Шекспир написа победоносен сонет за Лестър в Шампионската лига (ВИДЕО)

Шекспир написа победоносен сонет за Лестър в Шампионската лига (ВИДЕО)

„Лисиците” удариха Севиля с 2:0 и се класираха за четвъртфиналите

Лестър продължава да пише история в Шампионската лига. Шампионът на Англия се класира за четвъртфиналите след победа над Севиля с 2:0 и с общ резултат 3:2 продължава да мечтае в най-престижния европейски клубен турнир.

Феновете по трибуните на „Кинг Пауър стейдиъм” създадоха невероятна атмосфера. Един от транспарантите, които бяха издигнали, гласеше: „Благодарим ти, Лестър, за тези вечери”.

А крахът за Севиля в Англия бе пълен. Отборът завърши двубоя с 10 души, след като Самир Насри бе изгонен. Старши треньорът Хорхе Сампаоли също бе изгонен. За капак – андалусийци отново изпуснаха дузпа.

Лестър стана 25-ия английски отбор в историята на европейските турнири, който се класира за 1/4-финалите.

Гостите от Испания владееха повече топката през първото полувреме – 63 процента – но трудно стигаха до голови положения. Те можеха да открият още в 4-ата минута, когато Самир Насри овладя в наказателното поле и стреля силно, но Каспер Шмайхел спаси.

Резултатът бе открит в 27-ата минута. Капитанът Уес Морган засече центриране от пряк свободен удар, изпълнен от Рияд Марез. Той стана първият футболист от Ямайка, който се разписва в Шампионската лига.

Отборът на Севиля натисна съперника до края на частта, но „лисиците” успяха да удържат.

Андалусийците имаха отлична възможност да изравнят в 53-ата минута. Тогава Серхио Ескодеро отправи страхотен удар от дистанция и разтресе напречната греда.

Минута след това обаче Лестър нанесе втория си удар. Марк Олбрайтън се разписа за 2:0. Адил Рами не успя да изчисти след центриране на Марез, топката попадна в Олбрайтън, който овладя на гърди и след това с плътен удар прати в долния ляв ъгъл.

Влезлият като резерва Хуан Кореа принуди Шмайхел да се намесва решителни в 73-ата минута след мощен удар.

В 74-ата минута Самир Насри бе изгонен, след като получи втори жълт картон. Той постъпи много глупаво по време на атака на своя тим.  Джейми Варди го провокира с реплика, той се обърна и удари нападателя с глава. След това френският футболист бе трудно изведен от терена. Той не сдържа емоциите си и потърси сметка от английския национал.

Старши треньорът на Севиля Хорхе Сампаоли също бе изгонен от съдията Даниеле Орсато заради бурните си реакции край тъч линията. Неговият отбор хвърли всички сили в атака до последно, но защитата на домакините издържа.

В края на двубоя Джейми Варди пропиля златна възможност. Той получи топката на чиста позиция от Рияд Марез след контраатака, но би високо над вратата. След това наложи главата си тежко с юмруци.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман