3. Шмайхел хвана дузпа и спря Ливърпул на "Кингс Пауър" (ВИДЕО)

Шмайхел хвана дузпа и спря Ливърпул на "Кингс Пауър" (ВИДЕО)

Резеравата Луукман наказа "червените" 150 секунди след появата си на терена, тимът на Клоп изостава на 6 точки от върха

Каспер Шмайхел хвана дузпа, а Лестър победи с 1:0 Ливърпул на свовя "Кинг Пауър Стейиъм" в среща от 20-ия кръг на Висшата лига. Попадението отбеляза резервата Адемола Лукман с единствения точен удар на "лисиците". Поражението е второ за мърсисайдци от началото на сезона и го остави на шест точки зад лидера Манчестър Сити. Лестър е девети с 25 точки.

Ливърпул можеше да поведе в 16-ата минута, когато Мохамед Салах нахлу в наказателното поле на Лестър и бе фаулиран от Вилфред Ндиди. Съдията посочи бялата точка, а египтянинът застана зад топката. Изпълнението му обаче бе слабо, което позволи на Каспър Шмайхел да спаси. Салах имаше възможност за добавка, но ударът му с глава срещна напречната греда.

В 23-ата Алекс Окслейд-Чембърлейн видя включилия се Джордан Хендерсън в наказателното поле и се опита да го намери с извеждащ пас, но Шмайхел се намеси. Десетина минути след това за трети път Шмайхел не позволи на Ливърпул да открие резултата. Неразбирателство между Ндиди и Томас даде шанс на Салах да стреля от няколко метра, но вратарят спаси.

В оставащото време до почивката Лестър също застраши вратата на Ливърпул. Първо Джейми Варди се озова на добра позиция в наказателното поле, но Жоел Матип сложи крак на пътя на топката и блокира изстрела на нападателя. В 38-ата Джеймс Мадисън стреля, а Александър-Арнолд спря топката на голлинията.

В 43-ата минута изстрел на Хендерсън профуча над напречната греда.

Десет минути след началото на втората част Жота изведе Мане, който се опита да прехвърли Шмайхел, но заедно с това прехвърли и вратата.

Пропуските на Ливърпул бяха наказани три минути ро-късно, когато Луукман се справи с Матип и Ван Дайк и стреля в близкия ъгъл за 1:0. Така бившият нападател на РБ Лайциг се разписа само 150 секунди, след като влезе в игра на мястото на Ихеаначо.

Юрген Клоп опита да промени играта на Ливърпул с няколко смени, но това не помогна особено. Мърсисайдци трудно създаваха голови положения пред вратата на Лестър. По-добри ситуации за гол се откриха след статични положения. Диого Жота и Върджил ван Дайк обаче не успяха да вкарат.

В 86-ата минута Шмайхел направи поредно важно спасяване след удар на Ван Дайк в близкия ъгъл. Лестър умело уби темпото на игра на своя съперник и отмъкна трите точки.

ЛЕСТЪР - ЛИВЪРПУЛ 1:0

1:0 Адемола Луукман (59)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Кастан, Амарти, Ндиди, Томас, Дюсбъри-Хол, Сумаре, Чандури, Мадисън, Ихиеначо, Варди

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Цимикас, Фабиньо, Хендерсън, Окслейд-Чембърлейн, Мане, Салах, Жота

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)