3. ШОК НА ОСТРОВА: Новак взе точка от шампиона в скандален мач! (ВИДЕО+СНИМКИ)

ШОК НА ОСТРОВА: Новак взе точка от шампиона в скандален мач! (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите“ удариха 3 греди, Уулвърхемптън стигна до реми след гол с ръка пред рекорден брой зрители

Английският шампион Манчестър Сити изненадващо стигна само до равенство 1:1 при визитата си на Уулвърхемптън от третия кръг на английската Висша лига.

Мачът ще остане в историята като най-посетен в историята на "вълците" през новия век, тъй като събра 31 322 зрители, а и с доста спорни съдийски отсъждания.

Новаците в елита поведоха в 57-ата минута след гол с ръка на Уили Боли, който засече чудесно центриране от дясно, но в 69-ата Аймерик Лапорте възстанови статуквото, разписвайки се с глава.

„Гражданите“ удариха три греди, а попадение на „вълците“ бе отменено заради засада.

Иначе домакините започнаха много силно двубоя и бяха равностойни на намиращия се в страхотна форма свой опонент, макар да му отстъпиха инициативата.

В 20-ата минута, след грешка на капитана на гостите Венсан Компани, те отбелязаха попадение чрез Раул Хименес, което обаче бе отменено заради засада.

Шампионите отговориха още в ответната атака, когато голмайсторът им Серхио Агуеро нацели гредата, а почти веднага след това Рахим Стърлинг отправи опасен изстрел, ала вратарят на „вълците“ спаси.

Малко след почивката неговият колега Едерсон също трябваше да се намесва решително и го стори, а преди паузата Сити удари още една греда.

В 57-ата минута се стигна до най-дискусионния миг в мача, тъй като Уулвърхемптън откри резултата след гол с ръка на Уили Бони.

Последният засече чудесно центриране отдясно на Жоао Моутиньо, ала радостта на „вълците“ бе кратка.

Тя продължи едва до 69-ата минута, когато Аймерик Лапорте засече с глава подаване на Илкай Гюндоган от статично положение и възстанови равенството – 1:1.

Междувременно „гражданите“ имаха неуважени претенции за дузпа заради нарушение срещу Давид Силва в пеналта, а в края на даденото 5-минутно продължение нацелиха за трети път гредата.

След свободен удар това отново стори Серхио Агуеро, който нямаше шанс в този мач, както и отборът на Манчестър Сити, защото трябваше да се задоволи само с точка.

Така приключи серията на „гражданите“ от седем спечелени визити във Висшата лига и те останаха с 6 точки в актива си, с колко са още пет тима преди да изиграят срещите си от кръга.

Новаците от Уулвс пък вече имат две точки, но остават в долната половина на таблицата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1