3. Шотландия се измъчи с Лихтенщайн

Шотландия се измъчи с Лихтенщайн

Британците биха с 1:0 във Вадуц, но сега ги чака Испания

Шотландия се изкачи на втора позиция в група “I” от квалификациите за Евро 2012 след минимална победа с 1:0 като гост на Лихтенщайн. Победата донесе нападателят на Брайтън Йрейг МакКейл Смит след 32 минути игра.

Този успех остави живи шансовете на британците да играят на баражите. Те изпревариха Чехия, като и двата състава имат да изиграят по още един мач.

Шотландия започна агресивно мача въпреки схемата си 4-5-1. Голът падна след едно бързо изпълнение на пряк свободен удар в 32-ата минута, когато Фил Бардсли прехвърли защитата на Лихтенщайн и намери МакКейл-Смит, а стрелецът с прехвърли вратаря с глава и направи 0:1 на стадиона във Вадуц.

Този гол се оказа напълно достатъчен за шотландците, които не допуснаха домакините да създадат чисти положения пред тяхната врата и запазиха крехкия аванс.

Във вторник обаче Шотландия има далеч по тежка задача и ще трябва да се изправят в гостуване на световния и европейски шампион Испания. Мачът е от 21:45 часа, а същата вечер Чехия среща Литва.