3. ШОУ НА КРИСТИАНО: Роналдо се завърна с гръм и трясък на „Олд Трафорд“! (ВИДЕО)

ШОУ НА КРИСТИАНО: Роналдо се завърна с гръм и трясък на „Олд Трафорд“! (ВИДЕО)

Португалецът вкара два гола за 4:1 срещу Нюкасъл в повторния си дебют, Фернандеш и Лингард също се разписаха

Очакваният с огромен интерес повторен дебют на Кристиано Роналдо с екипа на Манчестър Юнайтед донесе много радост на „Олд Трафорд“.

Португалската суперзвезда реализира два гола за успеха с 4:1 над Нюкасъл в мач от 4-ия кръг на английската Висша лига.

Сънародникът му Бруно Фернандеш направи 3:1 с красиво попадение от над 20 метра малко преди края, а резервата Джеси Лингард оформи крайното 4:1 в добавеното време след изключително отиграване на Пол Погба.

Началото обаче не бе никак лесно. Гостите играха дълбоко прибрани в своята половина и затваряха отлично пространствата в и пред наказателното си поле.

Роналдо имаше два опита да се разпише, но без успех, докато Давид де Хеа почти нямаше работа преди почивката.

Точно в добавеното време на първата част обаче късметът се усмихна на Кристиано. Младокът Мейсън Грийнууд стреля от дистанция и след рикошет вратарят на „свраките“ не успя да улови топката.

Тя попадна на крака на Роналдо, който безпроблемно я прати в опразнената мрежа от непосредствена близост и вдигна на крака пълния до краен предел стадион в Манчестър.

Второто полувреме започна добре за Нюкасъл. Отборът на Стив Брус заигра по-настъпателно и първо Де Хеа трябваше да показва класа след мощен изстрел, а в 56-ата минута испанският страж бе безпомощен.

Тогава, след една образцова контраатака, Мигел Алмирон преодоля Хари Магуайър и подаде към Алан Сен-Максимин.

Последният успя да продължи към Хавиер Манкийо, а той от своя страна матира Де Хеа с диагонален изстрел по земя, за да изравни – 1:1.

Този резултат обаче се запази само 6 минути, защото в 62-ата Кристиано отново даде аванс на „червените дяволи“.

Това стана след пробив на Люк Шоу и пас в коридор, който португалецът овладя майсторски преди да прати топката в мрежата между краката на вратаря и отново да празнува по познатия начин – 2:1.

Последваха равностойни минути, до 80-ата, когато Бруно Фернандеш получи от Пол Погба и със страхотен изстрел от над 20 метра за 3:1.

В добавеното време на срещата пък Пол Погба показа класа пред пеналта и подаде към точката за дузпата, където резервата Антони Марсиал пропусна за друг играч, влязъл от пейката заедно с него – Джеси Лингард, за да може той да сложи точка на спора – 4:1.

След този успех Манчестър Юнайтед събра 10 точки и оглави временното класиране в Англия, докато Нюкасъл е на предпоследната позиция с едва 1 точка от три кръга.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – НЮКАСЪЛ 4:1
1:0 Кристиано Роналдо (45+1)
1:1 Манкийо (56)
2:1 Кристиано Роналдо (62)
3:1 Бруно Фернандеш (80)
4:1 Джеси Лингард (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа – Магуайър, Варан, Шоу, Бисака – Погба, Грийнууд, Фернандеш, Санчо, Матич – Роналдо;
Мениджър: Оле Гунар Солскяер;

Нюкасъл: Уудман – Кларк, Ласелс, Ричи, Хейдън, Манкийо - Алмирон, Уилок, Лонгстаф – Жоелинтон, Максимин;