3. ШОУ НА РОНАЛДО! Ювентус сгази Парма и продължава гонитбата с Милан (ВИДЕО)

ШОУ НА РОНАЛДО! Ювентус сгази Парма и продължава гонитбата с Милан (ВИДЕО)

Португалецът блесна с два гола за шампионите, само точка ги дели от "росонерите"

Ювентус спечели с 4:0 гостуването си на Парма от 13-тия кръг на Серия "А". В герой за шампионите се превърна Кристиано Роналдо, който вкара два от головете. По един добавиха Кулушевски и Мората. Успехът позволи на тима от Торино да настигне по точки втория Интер. Двата тима имат по 27. Лидер е Милан с 28. Миланските грандове обаче са с по мач по-малко.

Юве започна по-силно мача. Първата сериозна опасност обаче беше пред вратата на шампионите. В 15-ата минута домакините организираха скоростна контраатака, при която Куцка се озова сам срещу Буфон, но стреля слабо по земя и опитният страж се справи.

Превъзходството на гостите от Торино даде резултат в 23-ата минута. Алекс Сандро центрира в наказателното поле, топката стигна до непокрития Кулушевски, който с прецизен удар по земя откри резултата.

Само четири след това Юве удвои аванса си чрез Кристиано Роналдо. Алваро Мората центрира към португалеца, който демонстрира феноменален отскок и вкара с глава.

До края на полувремето футболистите на Андреа Пирло не спряха да атакуват, като почти през цялото време те бяха отборът, който притежаваше топката. Въпреки това, до трети гол не се стигна, а капитанът Леонардо Бонучи се отличи с най-големия пропуск. Той дойде в последните секунди, когато след изпълнение на ъглов удар не успя да уцели вратата.

Три минути след почивката Роналдо вкара втори си гол в мача. Рамзи проби и отклони вляво към Кристиано Роналдо, който стреля с по-слабия си ляв крак  - 0:3.

Две минути след това домакините имаха страхотна възможност да се върнат в двубоя, но феноменална намеса на Джанлуиджи Буфон запази вратата си "суха". В 55-ата минута Маккени засече центриране от ъглов удар, вратарят Сепе отрази, Де Лихт довкара отбитата топка. Попадението обаче бе отменено, тъй като топката напусна очертанията при центрирането от корнера.

В 86-ата минута Алваро Мората също се записа сред голмайсторите. Бернардески центрира, а нападателят нанесе безпощаден изстрел с глава и не остави шансове на Сепе.

ПАРМА - ЮВЕНТУС 0:4
0:1 Кулушевски (23)
0:2 Роналдо (27)
0:3 Роналдо (48)
0:4 Мората (86)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ПАРМА: Сепе, Якопони, Осорио, Алвеш, Галиоло, Куцка, Ернани, Куртич, Сом, Жервиньо, Корнелиус

ЮВЕНТУС: Буфон, Данило, Де Лихт, Бонучи, Сандро, Кулушевски, Маккени, Бентанкур, Рамзи, Мората, Роналдо