3. ШОУТО ПРЕДСТОИ: Шампионската лига се завръща

ШОУТО ПРЕДСТОИ: Шампионската лига се завръща

Мегасблъсък ПСЖ - Байерн приковава вниманието

Шампионската лига се завръща! Това става с мегадербито ПСЖ - Байерн. Голямата цел пред двата отбора обаче е да спечелят турнира. И докато баварците на два пъти са го правили през миналото десетилетие, то парижани преследват своя първи трофей, който е така желан от катарските собственици на клуба.

В последно време срещите между двата тима не са никак малко. През 2020 година те достигнаха до финал в турнира, като се изправиха един срещу друг в Лисабон. Падна само едно попадение, което бе дело на бившия играч на ПСЖ Кингсли Коман, който се разписа в 59 минута за 1:0 в полза на баварския колос. Сезон по-късно французите пък отстраниха своя опонент на четвъртфинал, след като двата тима размениха победа като гост при общ резултат 3:3.

ПСЖ е аут от Купа на Франция и с по-крехък аванс пред Марсилия и Монако в Лига 1. През уикенда шампионите загубиха с 1:3 визитата си на Монако без Мбапе, Меси и Верати в своя състав, които остават аут и за днешния сблъсък.

В първите три срещи от новата година Байерн завърши при резултат 1:1, с което битката за титлата в Бундеслигата се заплете. Към момента обаче отборът е в серия от три поредни победи, в които с лекота наниза единадесет гола и запази две сухи мрежи. Преди дни баварците победиха победи Бохум с 3:0 у дома, но Топ 6 остава събран в само седем точки. Нагелсман ще има трудности в изграждането на състава, като аут са титуляри като Лука Ернандес, Садио Мане, Томас Мюлер и капитанът Мануел Нойер.

В другия мач за деня Милан излиза като фаворит срещу Тотнъм, но не и за крайния сблъсък, а само за двубоя в Милано. Милан се класира за осминафиналите буквално в последния мач. „Росонерите“ събраха десет точки, като последните три дойдоха с категоричното 4:0 над РБ Залцбург в директен спор за място в елиминационната фаза. Иначе тимът записа две победи над Динамо Загреб, подели точките в Залцбург, а пред Челси отстъпи на два пъти.

Тотнъм попадна в една доста интересна група, в която всичко се реши в последния кръг. „Шпорите“ събраха актив от 11 точки, като бяха на по-малко от полувреме от това да продължат в Лига Европа. В последния мач Тотнъм гостуваше на Марсилия и изоставаше в резултата до 54 минута, но в крайна сметка успя да спечели с 2:1 и да завоюва първото място в групата.