3. "Шпорите" разнищиха Болтън за десет минути

"Шпорите" разнищиха Болтън за десет минути

Тотнъм разгроми като гост тима на Мартин Петров с 4:1 и запази четвъртото място

Отборът на Тотнъм разгроми Болтън като гост с 4:1 в мач от 36-ия кръг на Премиър лийг и запази мястото си в Топ 4.

„Шпорите” откриха резултата след фантастично попадение на Лука Модрич в 37-ата минута, но Найджъл Рио-Кокър изравни в 51-ата. Малко по-късно обаче само в рамките на десетина минути футболистите на Хари Реднап изляха цялата си голова мощ върху своя съперник.

В 60-ата минута Рафаел ван дер Ваарт изведе своя тим напред, а само две по-късно Емануел Адебайор покачи на 3:1. Отново тогоанецът се разписа в 69-ата минута, оформяйки крайния резултат.

Българският национал Мартин Петров игра през всичките 90 минути за „Уондърърс” и бе сред най-активните за своя тим, като се отчете с няколко опасни удара и центрирания.

Така два кръга преди края на шампионата отборът на Тотнъм заема четвърта позиция в класирането с актив от 65 точки, на една зад третия Арсенал. Със същия актив обаче е и тимът на Нюкасъл, който се намира в отлична форма. По-лошоте показатели на "свраките" все пак им отреждат пета позиция.

Ако запазят четвъртото място „шпорите” ще се включат в последния квалификационен кръг преди групите на Шампионската лига. Следващият мач на лондончани е на „Вила Парк” срещу Астън Вила, а в последния кръг тимът на Хари Реднап приема Фулъм.