3. Щастлив обрат за Байерн над Дормунд - 3:1

Щастлив обрат за Байерн над Дормунд - 3:1

Момчетата на Луис Ван Гаал записаха деветата си поредна победа в Бундеслигата, Митко Рангелов остана извън групата на Борусия

Отборът на Байерн (Мюнхен) записа деветата си поредна победа в първа Бундеслига, след като надделя трудно с 3:1 над Борусия Дортмунд в дербито на 22-ия кръг на шампионата на Германия. Баварците бяха надиграни от своите гости в по-голямата част от мача, но успяха да се възползват от страхотните си контраатаки през втората част и в крайна сметка стигнаха до победата. Гостите от Дортмунд, в чиито редици липсваше контузеният Димитър Рангелов, можеха да си тръгнат с точка или три от "Алианц Арена", ако не бяха отличните изяви на Ханс-Йорг Бут и многото пропуски на Лукас Бариос, който просто нямаше ден.

Гостите от Дортмунд започнаха по-силно мача и още в 3-ата минута се наложи Мартин Демикелис да чисти от голлинията техничен удар на Бендер, който със сигурност щеше да се превърне в гол. Две минути по-късно обаче нямаше кой да спаси Ханс-Йорг Бут. Мохамед Зидан надбяга Ван Буйтен, излезе очи в очи с Бут и с техничен удар с десния крак пусна топката в мрежата на домакините за 0:1. Малко по-късно пък мощен удар на Грьобкритц от дъгата бе спасен с мъка от стража на Байерн, който предотврати сигурен втори гол.

С течение на времето баварците се отърсиха от първоначалния натиск на гостите и на свой ред започнаха да редят атака след атака. След като удари на Мюлер и Гомес бяха спасени от стража на Дортмунд, се стигна до 22-ата минута, когато капитанът Марк Ван Бомел успя да възстанови равенството. Удар на холандеца от около 20 метра рикошира в крак на бранител и заблуди вратаря Циглер - 1:1. Двубоят продължи равностойно, а в самия край на първата част Дортмунд на два пъти имаше шанс отново да поведе в резултата, но първо Бариос не успя да преодолее Бут, след като излезе очи в очи с него, а малко след това удар на Суботич бе изчистен от голлинията.

Дортмунд продължи да бъде по-активният тим и през втората част, но момчетата на Юрген Клоп получиха гол още в 50-ата минута. Баварците сътвориха страхотна контраатака, при която Гомес намери непокрития Робен в малкото наказателно поле, а холандецът без проблеми вкара на празна врата за 2:1. След гола гостите започнаха още по-настървено да атакуват вратата на Бут, който в 64-ата минута направи невероятно спасяване, след като парира удар с глава на Бариос от около 2 метра.

Само минута по-късно домакините направиха нова брилянта контраатака и успяха да стигнат до трети гол, а негов автор бе Марио Гомес. Рекордната покупка на баварците бе изведен от Франк Рибери в половината на гостите, напредна и с техничен удар по диагонала преодоля Циглер за 3:1. Въпреки това Дортмунд не се отказа да атакува и в следващите минути създаде няколко отлични положения, но Бариос направи два пропуска, а в 78-ата минута Бут се отчете с ново отлично спасяване, след като парира мощен удар на Грьобкройц.

В последните минути Дортмунд се впусна в отчаян натиск, който обаче не доведе до нищо опасно пред вратата на Байерн. За сметка на това домакините можеха да стигнат до четвърти гол, но Мюлер и появилият се като резерва Олич се отчетоха с големи пропуски. В крайна сметка резултатът остана непроменен и баварците спечелиха дербито на кръга - тяхна девета поредна победа в Бундеслигата.

След този успех тимът на Луис Ван Гаал събра 48 точки в актива си и се изравни с лидера Леверкузен. Борусия пък остава на 5-о място с 36 точки в актива си.

Байерн - Борусия 3:1