3. Ще могат ли парагвайците да спрат Вия?

Ще могат ли парагвайците да спрат Вия?

Последният четвъртфинал на Мондиала започва в 21:30 в Йоханесбург

В Парагвай и в Испания може да се говори един и същи език, но на терена футболните отбори на двете държави нямат нищо общо. Докато южноамериканците предимно се бранят и чакат своя шанс, то „Ла Фурия” мачка съперниците си с безброй пасове и териториално предимство.

Днес от 21:30 часа двата отбора се изправят един срещу друг в Йоханесбург, а победителят ще играе полуфинал на 19-ото световно първенство.

Шампионът на Стария континент не е намирал място сред най-добрите четири от далечната 1950 година, докато „албироха” в момента пишат своята история (три осминафинала до този момент).

В последните два мача се е стигало до нулеви равенства. Дали тази вечер на „Елис Парк” отново няма да има попадения?

Парагвай:
Възпитаниците на Жералдо Мартино стартираха Мондиала с равенство 1:1 срещу световния шампион отпреди 4 години Италия. Последва успех над Словакия с 2:0 и нулево реми с Нова Зеландия в последния си мач от група „Е”. На 1/8-финалите „гуараните” имаха много труден съперник – Япония. 120 минути не стигнаха на двата състава да се победят. След дузпите обаче ликуваха парагвайците.

Испания:
Еврошампионът започна кошмарно представянето си на Черния континент – 0:1 от Швейцария. Последваха обаче резонни победи – с 2:0 над Хондурас и 2:1 над Чили. На осминафиналите обаче „ Ла Роха” трябваше да се изправи срещу съседна Португалия на Кристиано Роналдо. Давид Вия бе точен в 63-ата минута и отново спаси своя тим.

Наказани, контузени
В лагера на Парагвай всичко е на ред. Халфът Виктор Касерас, който пропуска двубоя с Япония заради наказание, ще е на разположение на селекционера си. Не е ясно обаче дали ще започне в стартовата единадесеторка. Очаква се обаче Лукаш Бариос да е титуляр за сметка на головата машина от Бенфика Оскар Кардосо.

Дел Боске няма да прави промени в селекцията си. Той ще заложи на изпитаното си 3-6-1-1 – трима играчи на Реал Мадрди, шестима на Барселона и по един от Виляреал и Ливърпул. Въпреки че е поставен под натиск относно формата на Торес и невероятното включване на Йоренте срещу Португалия, мустакатият специалист ще пусне „Ел Ниньо” от първата минута. Контузен за Испания е само централният защитник Раул Албиол, който обаче е твърда резерва в наличието на каталунците Пике и Пуйол.

Давид Вия
Няма как да не се обърне внимание на новото попълнение на Барселона – 40 млн. звезда Давид Вия. Момчето, което се превърна в ключова фигура, лидер на „Ла Фурия”. Досега Вия вкара 4 гола на Мондиала и е сред основните претенденти за голмайсторската корона – корона, която спечели преди две години в Австрия и Швейцария. Убийствената статистика 62 мача, 42 гола, сама по себе си говори за важността на Давид. Той е само на 2 гола от Раул, който е номер 1 на Испания за всички времена. Дали отново Вия ще донесе успеха на иберийците, ще видим тази вечер на „Елис Парк”.

Вероятни стартови състави:

Парагвай (4-3-3): Вияр; Бонет, Да Силва, Алкарес, Морел; Вера, Касерас, Риверос; Санта Крус, Бенитес, Барио;

Испания (4-2-3-1): Касияс; Рамос, Пике, Пуйол, Капдевила; Ш. Алонсо, Буслетс; Шави, Иниеста, Вия; Торес;

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)