3. Щутгарт вгорчи солено празненствата на Байерн (СНИМКИ+ВИДЕО)

Щутгарт вгорчи солено празненствата на Байерн (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Мерцедесите" разбиха шампионите преди купона им на "Алианц Арена"

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен допусна изненадващо поражение с 1:4 като домакин от Щутгарт в мач от последния 34-ти кръг на Бундеслигата. "Баварците" получиха сребърната си салатиера за първото място в подреждането през този сезон, като заедно с това направиха дебют и на домакинския екип за следващия сезон, но това не попречи на "мерцедесите" да отбележат четири гола във вратата на Улрих.

Срещата на "Алианц Арена" започна ударно за гостите и още в 5-та минута те откриха чрез Даниел Гинчек. В 21-та минута Байерн все пак изравни за 1:1, след като точен бе полузащитникът Толисо и привържениците показаха ентусиазъм за пълен обрат и нов убедителен успех на своите любимци, но три минути преди почивката Анастасиос Донис отново изведе Щутгарт напред.

Само седем минути след подновяването на играта пък Аколо вкара и трето попадение за гостите, а в 55-та Гинчек покачи на 4:1, след като засече центриране по земя.

В 74-та минута Алкантара се опита да намали разликата, но ударът му беше спасен, а в 81-та Левандовски стреля неточно покрай вратата.

Taка Байерн допусна едва четвъртата си загуба през сезона в Бундеслигата, докато Щутгарт се доближи на две точки от местата, даващи право за участие в Лига Европа, събирайки 51 точки на седмото място, но така и не успя да си осигури квота за Европа през идния сезон.

Така немските отбори, които ще участват в Шампионската лига са Байерн (Мюнхен), Шалке 04, Хофенхайм и Борусия (Дортмунд), като последните бяха на крачка да изгубят четвърото си място, след като загубиха от Хофе, но с еднаъв точков актив, но по-добра голова разлика се пребориха с Байер (Леверкузен). "Аспирините" и РБ Лайпциг пък ще участват в Лига Европа.

Легендарният Хамбургер ШФ пък окончателно изпадна от Бундеслигата, като никога досега това не се беше случвало на клуба. Часовникът на "Шпорт ферайн", който отброяваше времето, в което отборът е в елита спря.