3. Швайни потъна в сълзи при сбогуването си с Бундестима (ВИДЕО)

Швайни потъна в сълзи при сбогуването си с Бундестима (ВИДЕО)

Германия победи Финландия с 2:0, но цялото внимание бе за капитана, който изигра последния си мач за Бундестима

С много сълзи в очите капитанът на германския национален отбор Бастиан Швайнщайгер се сбогува с Бундестима. Лидерът на немския отбор през последното десетилетие изигра последния си мач за Германия при успеха с 2:0 срещу Финландия в контрола пред над 30 000 зрители на „Борусия парк” в Мьонхенгладбах.

Швайни се разплака още преди мача, когато бе почетен с награди и грамоти за приноса си към немския футбол и закри лицето си с ръка, потънал в сълзи. 32-годишният халф дебютира за германския отбор преди 12 години през юни 2004-а и оттогава насам записа 121 мача и 24 гола с националната фланелка.

„За мен значи толкова много, че сте тук днес. Беше чест да играя за вас”, обърна се той към публиката на стадиона.

Швайнщайгер държи рекорда за най-много мачове за Германия на европейски финали – 18. Той е световен шампион от Бразилия преди две години и е номер 4 по брой мачове за Бундестима.

На терена Германия диктуваше събитията, но Марио Гьотце изпусна на празна врата и почивката дойде без голове.

През втората част Макс Майер откри резултата в 55-ата минута след пас на Гьотце.

Швайнщайгер бе сменен от Джулиан Вайгъл в 67-ата минута, което бе символично предаване на щафетата на следващото поколение. Капитанът бе изпратен с овации на крака в последния си мач.

Опит за подаване на Месут Йозил се отклони в бранителя Оражури и топката мина през ръцете на вратаря Храдецки за 2:0 след автогол.

След края на мача всички играчи и хората от щаба на немския отбор се сбогуваха лично с Бастиан Щвайнщайгер, който се поклони пред всички сектори на стадиона и за последно се порадва на народната любов с националния екип.

Бъдещето на Швайни на клубно ниво остава несигурно, защото Жозе Моуриньо го прати да тренира с резервите на Манчестър Юнайтед.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1