3. "Сините" от Лондон свалиха на земята летящите в облаците "граждани" (видео)

"Сините" от Лондон свалиха на земята летящите в облаците "граждани" (видео)

Челси спечели с 2:1 срещу Манчестър Сити в много драматичен мач на "Стамфорд Бридж"

Отборът на Челси нанесе първо поражение на Манчестър Сити в Премиършип през настоящия сезон, предаде кореспондентът на Novsport.com в Лондон. Футболистите, водени от Андре Вияш-Боаш, се наложиха с 2:1 над „гражданите” в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига, който се проведе на „Стамфорд Бридж”. Играчите на Роберто Манчини успяха бързо да поведат в резултата, но до последния съдийски сигнал допуснаха пълен обрат, за което значение изигра и фактът, че гостите играха с човек по-малко от 58-ата минута, когато червен картон бе показан на бранителя Гаел Клиши.

Много силен мач за Челси направи нападателят Дидие Дрогба, докато за „гражданите” отново блесна Марио Балотели, който отбеляза поредния си гол в Премиършип. С добри изпълнения се отличиха и Даниел Стъридж и Раул Мейрелеш от състава на домакините, както и Серхио Агуеро от Манчестър Сити.

Началото на срещата бе страхотно за „гражданите”, които успяха да излязат напред в резултата само след две минути игра. Серхио Агуеро изведе по великолепен начин Марио Балотели зад бранителите на Челси, а италианският нападател преодоля без проблеми Петър Чех и прати кълбото в опразнената врата на „сините” от Лондон.

Силните изяви на Манчестър Сити продължиха, а Челси се представяше много несигурно и бе далеч от истинския си облик. Серхио Агуеро получи две възможности да стреля преди да изтече първият четвърт част от началото на двубоя, но и в двата случая ударите на аржентинеца не попаднаха в целта. Марио Балотели също нямаше късмет с изстрела си към Петър Чех в 16-ата минута, стреляйки много високо над вратата от пряк свободен удар.

Постепенно Челси започна да се представя по-добре и се отърси от шока в началото на мача. Дидие Дрогба опита да преодолее Джо Харт, но ударът му бе отразен от английския страж. „Сините” от Лондон успяха да изравнят в 34-ата минута, когато Даниел Стъридж преодоля по чудесен начин Гаел Клиши и центрира в наказателното поле на Манчестър Сити, а непокритият Раул Мейрелеш засече кълбото, правейки резултата 1:1.

До края на първата част нито един от двата отбора не достигна до гол, въпреки че Серхио Агуеро имаше възможност да даде за втори път в мача аванс на тима си, но ударът му не попадна в мрежата на Петър Чех.

Второто полувреме стартира с невероятен пропуск на Даниел Стъридж. Младият нападател на Челси овладя кълбото в наказателното поле на „гражданите” и нанесе много силен изстрел, който за съжаление на всички фенове на „сините” от Лондон премина над вратата. В 58-ата минута се стигна до един от най-интересните моменти в мача. Гаел Клиши извърши нарушение срещу Рамиреш, а главният съдия взе решение да му покаже втори жълт картон, което значеше, че Манчестър Сити ще завърши срещата с десет души.

След като остана с човек повече на терена, Челси се втурна усилено в атака в опит да поведе в резултата. Даниел Стъридж нанесе изстрел в 73-ата минута, но той не попадна в целта, а ударът на нападателя в 81-ата минута срещна ръката на Джолиън Лескът. Главният съдия Марк Клатенбърг не се поколеба и посочи бялата точка. С отговорността да даде аванс на Челси се нагърби появилият се броени минути преди тази ситуация Франк Лампард. Полузащитникът на „сините” от Лондон нанесе много силен изстрел в средата на вратата и по този начин изведе отбори си напред в резултата - 2:1. До края на двубоя „сините” от Лондон се представиха много силно и не позволиха на съперника да достигне до изравняване, а един от най-ключовите играчи за домакините бе Франк Лампард , който след влизането си в игра, освен че отбеляза, внесе нужното спокойствие в играта на Челси.

Така „сините” от Лондон нанесоха първо поражение на „гражданите” и вече имат 31 точки, като заемат третата позиция. Манчестър Сити е със 7 пункта повече от днешния си съперник, като продължава да е лидер в Премиършип.

Очаквайте снимки от мача от нашия кореспондент в Лондон!!!