3. „Синя“ радост: Левски спечели в Малта с гол в 95-ата минута (ВИДЕО)

„Синя“ радост: Левски спечели в Малта с гол в 95-ата минута (ВИДЕО)

Филип Кръстев пропусна дузпа, но после се превърна в герой за своите

Левски спечели изключително драматично първата в историята си среща с малтийски отбор.

„Сините“ победиха Хамрун Спартанс с 1:0 след гол в 95-ата минута на Филип Кръстев, който пропусна дузпа през първото полувреме.

С последния удар в двубоя обаче той се реабилитира и донесе минималния успех на столичани в срещата от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Възпитаниците на Станимир Стоилов имаха игрово предимство като бяха допълнително затруднени от горещото време в Малта, хибридния терен на стадион "Та Кали" и изключително шумните фенове на домакините.

Левски започна двубоя на високи обороти и още във 2-ата минута принуди домакините да сгрешат при изнасянето на топката. Билал Бари отне, подаде на Уелтон, който преодоля съперник и шутира, но в тялото на защитник.

След ъгловия удар отново Бари бе най-съобразителен в наказателното поле, ала прати топката покрай гредата.

В 8-ата минута Георги Миланов изведе находчиво Уелтон зад защитата и той отправи изстрел, но вратарят на домакините спаси.

В 10-ата минута главният съдия Вили Делажод отсъди дузпа за нарушение срещу Бари, който бе задържан в пеналта.

С изпълнението й се нагърби Филип Кръстев, но прати топката в страничната греда.

В 20-ата минута Уелтън влезе добре в наказателното поле и стреля към близкия ъгъл, ала без успех.

В 30-ата минута пък Николай Михайлов трябваше за първи път да се намесва в срещата и той го стори качествено на два пъти, за да избие в корнер изстрел с глава на Додо.

Малко преди почивката капитанът на „сините“ отново трябваше да показва класа, след остро центриране на Огньен Бьеличич, при което сякаш бе фаулиран от Емерсон, но не последва нарушение, а аут.

Така първото полувреме завърши без попадения, докато началото на второто не предложи чисти голови положения.

Такова се откри пред домакините в 60-ата минута, когато Додо засече от движение едно прострелно центриране, ала Михайлов отрази.

Малко по-късно Левски отговори с добра атака. Цунами намери Билал Бари пред границата на наказателното поле и той с едно докосване продължи към Уелтън, ала шутът на бразилеца профуча над вратата.

Последва прекъсване за освежаване на футболистите, каквото имаше и в средата на първото полувреме, след което Станимир Стоилов извърши няколко промени в опит да освежи играта на своите.

В 77-ата минута удар на Филип Кръстев от границата на наказателното поле бе блокиран от защитник, а секунди след това влезлият от пейката Марин Петков също опита изстрел, но неточно.

До края Левски продължи да държи инициативата и в последната минута от 5-те добавено време нанесе своя удар.

Резервата Андриан Краев шутира мощно от дистанция, топката рикошира в защитник и попадна у Кръстев, който овладя и не остави шансове на вратаря с удар в горния ъгъл, за да донесе победата на „сините“.

Така те взеха минимален аванс преди реванша след седмица в София.

Хамрун Спартанс – Левски 0:1
0:1 Филип Кръстев (90+5)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХАМРУН СПАРТАНС: 1. Хенри Бонело, 4. Стив Борг, 91. Емерсон, 27. Огнейн Бйеличич, 28. Хуан Корболан, 94. Раян Камензули, 12. Роко Прша, 6. Матю Гуиламлер, 63. Джони, 10. Додо, 9. Елвис Машике;

Треньор: Бранко Нишевич;

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вандерсон Цунами, 30. Филип Кръстев, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Георги Миланов, 18. Роналдо, 19. Билал Бари, 17. Уелтон;

Треньор: Станимир Стоилов.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение