3. Сити и КПР поделиха точките след една от „класиките на Висшата лига” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Три отменени попадения, автогол и взривоопасен Агуеро белязаха един от най-любопитните мачове от началото на сезона

Манчестър Сити и Куинс Парк Рейнджърс не успяха да определят победителя от двубоя помежду си в късния съботен английски следобед. „Гражданите” на два пъти изоставаха, но на два пъти успяваха да догонят и стигнаха до равенство 2:2 на „Лофтъс Роуд”.

Серхио Агуеро отново бе героят за Сити, като отбеляза и двете попадения за гостите. Аржентинският нападател отново излезе начело на голмайсторската листа в Англия с 12 гола в Премиършип. Чарли Остин и автогол на Мартин Демикелис пък донесоха двата гола в актива на КПР.

Четирите гола обаче бяха най-малкото, което можеше да се види в този двубой, който спокойно може да бъде определен за една от „класиките на Висшата лига”. Цели три гола на Рейнджърс бяха отменени, един от головете на Сити е напълно нередовен, а проблемите с контузиите продължават да тормозят Пелегрини, след като Един Джеко трябваше да бъде принудително заменен само четири минути след като се появи на терена.

Първото полувреме започна изключително любопитно. Два гола на КПР бяха отменени само в рамките на няколко секунди. Първо – Остин прониза Харт с глава, но голът му бе правилно отменен поради засада.

Второто положение обаче беше доста по-интересно. Джо Харт изпълни свободен удар от наказателното си поле, но при изпълнението вратарят на Сити игра на два пъти с топката. Топката стигна до Остин, който побърза и с удар извън наказателното поле отново не остави шансове на Харт. И това му попадение обаче бе отменено, поради факта, че Харт игра на два пъти с топката. Вратарят на гостите чукна топката с левия крак преди да изпълни с десния и Майк Дийн реши свободният удар да бъде пребит.

В 21-вата минута КПР все пак успя да поведе с редовен гол и то отново чрез Чарли Остин. Исла премина без проблеми покрай Клиши, пусна топката зад отбраната на гостите и Остин с лекота преодоля за трети път Харт, като най-накрая попадението му бе зачетено.

Радостта на „обръчите” обаче не трая дълго. В 32-ртата Сeрхио Агуеро изравни. Положението обаче бе още по-любопитно, тъй като аржентинският нападател не само че бе в засада при паса на Мангала, но и игра с ръка преди да прати топката зад Роб Грийн.

Играчите на Сити, окрилени от изравнителното попадение, направиха още няколко опасни слизания към вратата на КПР в края на първото и началото на второто полувреме, но така и не успяха да поведат.

Домакините обаче отново заиграха по-добре и за разлика от по-именития си съперник материализираха превъзходството в 76-ата минута. След центриране отдясно, Боби Замора изпревари Демикелис, не успя обаче да играе с топката, тя се удари в тялото на аржентеца и влезе в мрежата на Харт.

След няколко инфарктни момента пред вратата Грийн обаче отново Агуеро върна „гражданите” в двубоя в 83-тата. След перфектен пас на Яя Туре, аржентинецът успя да промуши топката между трима защитници и вратарят на домакините.

В края на двубоя тимът на Мануел Пелегрини поиска да вземе трите точки и сериозно притисна противника си. Джоуи Бартън спаси вратата на Грийн при един опасен удар на Туре, Демикелис се опита да се реваншира за автогола, но ударът му с глава бе много слаб.

Все пак двата отбора разделиха точките. Сити остава на третата позиция с 21 точки, но вече изостава на осем от лидера Челси и на четири зад Саутхемптън. КПР пък не успя да се измъкне от опасната зона. "Обръчите" са 19-и с едва осем точки.