3. СИТИ НЕ СЕ ПРЕДАВА: Продължава да гони Ливърпул след обрат срещу Лестър (ВИДЕО)

СИТИ НЕ СЕ ПРЕДАВА: Продължава да гони Ливърпул след обрат срещу Лестър (ВИДЕО)

"Лисиците" рухнаха след девет мача без поражение

Манчестър Сити няма намерение да се отказва от борбата за титлата. Шампионите спечелиха с 3:1 на "Етихад" срещу Лестър в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Така тимът на Пеп Гуардиола се приближи на само една точки от "лисиците", които са втори. Авансът на лидера Ливърпул е 11 точки. "Червените" имат и мач по-малко.

Джейми Варди откри за Лестър, но с попадения на Риад Марез и Илкай Гндоган от дузпа домакините стигнаха до отбарт още преди почивката. През второто полувреме още един гол за Сити добави Габриел Жезус. Поражението беше първо за гостите след девет мача без загуба във Висшата лига.

Шампионите можеха да ударят първи. След четвърт час игра след удар на Де Бройне топката срещна гредата, а домакините доминираха тотално.  Противно на всякаква логика в 22-ата минута Варди се разписа и даде аванс на "лисиците", след като  остана сам срещу вратаря и го прехвърли, за да прати топката в далечния ъгъл.
С уар по земя в 30-ата минута обаче Марез успя да изравни за Сити, които стигнаха до втори гол още преди почивката. В 43-ата минута реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Гюндоган. Причината беше  нарушение на Перейра срещу Стърлинг, а при удара Шмайхел успя да хване ъгъла, но не успя и да спаси.

Второто полувреме също започна вихрено, а в 69-ата минута всичко за гостите приключи, след като Де Бройне намери прекрасно на далечната греда Жесус, който довкара топката в опразнения ъгъл и уби интригата в този мач.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 31. Едерсон, 30. Отаменди, 2. Уокър, 22. Менди, 25. Фернандиньо, 8. Гюндоган, 17. Де Бройне, 20. Бернанрод Силва, 26. Марес, 7. Стърлинг, 9. Жезус

ЛЕСТЪР: 1. Шмайхел, 6. Еванс, 21. Рикардо Перейра, 4. Сьойюнджю, 3. Чилуел, 8. Тилеманс, 25. Ндиди, 10. Мадисън, 15. Барнс, 9. Варди, 17. Алойзи Перес

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)