3. Сити не спира с равенствата - 3:3 срещу Бърнли

Сити не спира с равенствата - 3:3 срещу Бърнли

Марто Петров с 20 минути игра като резерва за "гражданите"

Пето поредно равенство записа Манчестър Сити на Мартин Петров в английската Висша лига.

На собствения си „Стейдиъм ъф Лайт” пред 47 205 зрители „гражданите” не успяха да се справят с новака Бърнли, като срещата завърши 3:3. Тимът на Марк Хюз изоставаше с 0:2 в резултата, успя да направи пълен обрат до 3:2, но в края МакДоналд бе точен за крайното 3:3. Мартин Петров влезе като резерва за Сити в 73-ата минута, но не успя да порази мрежата на Бриан Йенсен.

Двубоят започна ужасяващо за Сити и след 32 минути игра резултатът бе 0:2 в полза на „виненочервените”. В 19-ата минута Миърс центрира, топката срещна ръката на Лескот и съдията посочи бялата точка.

Зад топката застана ветеранът Алекзандър и той не остави шансове на Гивън за 1:0. В 32-ата минута Блейк подаде към Ийгълс, той намери Флетчър и шотландският национал вкара втори гол във вратата на „гражданите”.

В 43-ата минута Сити се върна в мача. Райт-Филипс стреля, топката рикошира в Джордан и влетя в мрежата на Йенсен. В 55-ата минута Коло Туре вкара за 2:2, а само три по-късно Крейг Белами след асистенция на Райт-Филипс направи пълен обрат в полза на мултимилионната селекция от Манчестър.

В 73-ата минута на терена се появи Марто Петров, който замени Карлос Тевес. Домакините се успокоиха от развитието на мача и бяха попарени три минути преди края на редовните 90 минути. Гол от нищото на резервата Кевин МакДоналд за 3:3. До края Сити не стигнаха до нов гол във вратата на Бърнли.

Петров и компания са 6-и с 20 точки, докато Бърнли са 10-и с 16.

Манчестър Сити – Бърнли 3:3
(0:1) Алекзандър (19’ дузпа)
(0:2) Флетчър (32’)
(1:2) Райт-Филипс (43’)
(2:2) Туре (55’)
(3:2) Белами (58’)
(3:3) МакДоналд (87’)

Сити: Гивън; Сабалета, Туре, Лескот, Бридж; Райт-Филипс, Айрланд, Бари, Белами; Тевес (73’ ПЕТРОВ), Адебайор

Бърнли: Йенсен; Миърс, Карлайл, Колдуел, Джордан; Алекзандър, Бикей (61’ МакДоналд), Ийгълс (71’ Нюджънт), Елиът; Блейк (62’ Гудйонсен), Флетчър

Жълти картони: Белами (МС); Миърс, Карлайл, Бикей (Б)