3. Сити отново е на три точки зад Челси след класика над 10 от УБА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити отново е на три точки зад Челси след класика над 10 от УБА (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нова груба съдийска грешка беляза „гражданската” победа, Бони с първи гол за Сити

Манчестър Сити победи с класическото 3:0 Уест Бромич Албиън в първи мач от 30-ия кръг на английската Висша лига. Така „гражданите” се отърсиха от изненадващата загуба с 0:1 срещу Бърнли и отново са временно на три точки зад лидера Челси.

Вилфред Бони отбеляза първия си гол за „небесносините”, а Фернандо и Давид Силва вкараха другите две попадения за успеха на Сити.

Още във втората минута обаче станахме свидетели на нова груба съдийска грешка по английските терени. Нийл Суорбрик показа директен червен картон на Гарет Макоули вместо на Крейг Доусън. Макоули върна лошо една топка към вратаря на гостите, Вилфред Бони я открадна и бе съборен на границата на наказателното поле от Доусън. Доусън, като последен човек в отбраната, трябваше да бъде изгонен, съдията извади червения картон, но го показа на Гарет Макоули.

Това е втора подобна грешка във Висшата лига за месец, след като в края на февруари Уес Браун бе изгонен вместо Джон О’Шей при загубата срещу Манчестър Юнайтед.

След като останаха с човек повече на терена, „гражданите” не дадоха никакъв шанс на Албиън. В 27-ата минута Вилфред Бони откри головата си сметка за Манчестър Сити и изведе домакините напред в резултата.

В 40-ата минута Фернандо удвои аванса на Сити. Бразилецът направи резултата 2:0, вкарвайки 1000-ното попадение за „небесносините” във Висшата лига.

Домакините създадоха цели 43 голови положения в мача, но стигнаха само до три гола, като на няколко пъти удариха и гредите. Удар на Берахино също веднъж срещна напречната греда.

В 77-ата минута Давид Силва оформи крайното 3:0. Йоветич стреля от границата на наказателното поле, топката излизаше в аут, но отблизо Силва пренасочи кълбото и го прати в долния десен ъгъл на вратата, оставяйки на място Майхил.

Така, „гражданите” имат 61 точки на втората позиция, на три от Челси, който обаче е и с два мача по-малко. Албиън остава с 33 на 13-ата позиция.