3. Сити отстрани беззъб Челси за ФА Къп (СНИМКИ+ВИДЕО)

Сити отстрани беззъб Челси за ФА Къп (СНИМКИ+ВИДЕО)

Самир Насри се завърна с гол от петседмично отсъствие

Отборът на Манчестър Сити победи с 2:0 тима на Челси в мач от петия кръг от турнира за ФА Къп и така се класира на четвъртфиналите. „Гражданите” контролираха играта на терена в почти пълните 90 минути, като не позволиха на футболистите на Жозе Моуриньо да застрашат сериозно вратата на Пантилимон, който бе предпочетен от Мануел Пелегрини под рамката на вратата.

Стеван Йоветич изведе гражданите напред с гол в 16-ата минута, като това бе първият гол за черногорецът във ФА Къп. Самир Насри се завърна на терена за „гражданите”, след като пет седмици се възстановяваше от контузия в коляното, получена в мача с Нюкасъл. Френският полузащитник отпразнува завръщането си с гол, оформяйки крайното 2:0.

Йоветич имаше възможност да се разпише и малко преди да изведе Сити напред. В 15-ата минута нападателят на „гражданите” нацели напречната греда, след като Петър Чех не успя да се справи с удар на Яя Туре отдалече.

Минута по-късно все пак голмайсторът от Черна гора се разписа. Силва намери Джеко пред наказателното поле, а босненецът добре пусна към Йоветич надясно. Бившият играч на Фиорентина пое топката и с точен диагонален удар откри.

През втората част на терена за Челси се появиха новото попълнение Мохамед Сала и Фернандо Торес, но и те не успяха да променят развоя на срещата.

В 67-ата минута влезлият преди малко Самир Насри разигра на двойно подаване с Давид Силва и, останал сам срещу Петър Чех, не пропусна. Останаха съмнения за засада на Силва при подаването към него на Насри, но флагът на страничният рефер остана долу.

Малко по-късно попадение на Джолиън Лескът бе отменено поради засада.

С победата Сити си върна за поражението с 0:1, което претърпя от тима на Жозе Моуриньо на „Етихад” в началото на февруари за първенството.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи