3. Сити пак на върха след 1:0 над Арсенал (видео)

Сити пак на върха след 1:0 над Арсенал (видео)

„Гражданите” не допуснаха гол за първи път от 1-и октомври

Отборът на Манчестър Сити направи нова важна крачка по пътя си към спечелване на титлата, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Арсенал. Срещата се игра на стадион „Етихад” и бе от програмата на 16-ия кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение в мача вкара Давид Силва в 53-ата минута. Това пък бе първи мач за „гражданите”, в който те не допускат гол в Премиършип от 1-и октомври насам.

Двубоят започна със силен натиск на домакините и невероятна възможност за Агуеро още в 9-та минута. Тогава Сабалета получи на левия фланг и подаде за Кун в пеналта, който овладя и шутира силно с десния крак, но над вратата.

В 23-ата минута пък, Бари открадна една топка от Сонг и центрира в наказателното поле, където Яя Туре изпревари Мертезакер и шутира опасно, но Шчесни показа страхотен рефлекс и спаси.

С напредване на времето обаче, столичани успяха да изнесат играта към централната част на терена. В 33-ата минута Ван Перси овладя в центъра на терена и напредна, след което стреля с левия крак и кълбото стигна до Рамзи който овладя, но точно преди да нанесе удар Коло Туре се хвърли на шпагат и изби.

До края на полувремето гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част също започна много добре за „гражданите”, които излязоха напред в резултата в 53-ата минута, когато Насри намери Балотели на левия фланг, италианецът навлезе към наказателното поле и шутира силно по диагонала и Шчесни спаси, но при добавката Силва не сбърка отблизо с глава за 1:0.

Този гол определено отвори мача и още в 54-ата минута Уолкът можеше да изравни, но ударът му от границата на пеналта бе спасен от Харт. В 62-ата минута пък Агуеро отправи много опасен изстрел към вратата на гостите, но кълбото прелетя на милиметри над напречната греда.

Още в следващата атака „гражданите” можеха да решат всичко, след като Насри открадна пред наказателното поле и навлезе в него, но вместо да стреля реши да подава на Балотели, а пасът дойде много дълъг за Супер Марио и топката излезе в аут. 180 секунди по-късно Сабалета получи пред наказателното поле и шутира по земя с десния крак, но топката срещна дясната греда.

След това положение, незнайно защо, домакините се прибраха в своята половина и отстъпиха инициативата на Арсенал. Робин Ван Перси получи добре в наказателното поле и стреля по диагонала, но ударът му бе много слаб и не затрудни Харт.

В даденото от рефера продължение пък Вермален на два пъти стреля страхотно от границата на наказателното поле, но при първия случай Харт спаси, а при втория кълбото премина на сантиметри от дясната сглобка на домакините.

Нов гол до края обаче не падна и така Манчестър Сити се наложи над Арсенал с минималното 1:0.

След успеха „гражданите” отново се изкачиха на 1-о място във временното класиране с актив от 41 точки, на 2 пред шампиона Манчестър Юнайтед. Гостите от Лондон пък са 5-и с 29 пункта.