3. Сити писа четворка на бившия си треньор насред „Крейвън Котидж” (видео)

Сити писа четворка на бившия си треньор насред „Крейвън Котидж” (видео)

Карлос Тевес и Пабло Сабалета се развихриха пред погледа на Диего Марадона, „гражданите” отнесоха Фулъм с 4:1 и си върнаха четвъртото място в Премиършип

След като дълго и упорито отказваше да заложи на двама нападатели в атаката на Манчестър Сити, наставникът на „гражданите” Роберто Манчини реши да стори това в мача с водения от неговия предшественик Марк Хюз тим на Фулъм, от 14-ия кръг на Висшата лига, в резултат на което домакините от Лондон бяха разбити с 4:1.

Италианският специалист даде шанс на бразилския нападател Жо да запише своя първи старт във Висшата лига след повече от две години, разчитайки на него да партнира на капитана Карлос Тевес в предни позиции.

Пред погледа на бившия аржентински селекционер Диего Марадона, който изгледа заедно с дъщеря си двубоя на „Крейвън Котидж”, гостите от Манчестър поведоха в резултата още в шестата минута, когато именно Тевес получи отличен пас от Гарет Бари и прати топката в мрежата на домакините. При ситуацията останаха съмнения за засада на аржентинеца, оказали се основателни след няколко повторения, но така или иначе попадението бе зачетено.

В 22-рата минута сръбският бранител на гостите Александър Коларов имаше възможност да удвои, след като остана очи в очи със стража на домакините Марк Шварцер, но избраният за футболист на годината в Австралия вратар успя да отрази удара.

Точно 10 минути по-късно обаче той бе безпомощен след истински снаряд, изстрелян  от границата на наказателното поле от Пабло Сабалета, които вкара едва второто си попадение с екипа на „гражданите”, а след още три резултатът придоби класическо измерение, благодарение на отлична многоходова атака, завършена от Яя Туре.

След почивката гостите от Манчестър успяха да неутрализират опита за отговор отстрана на домакини и дори да увеличат преднината си. След изпълнение на корнер в 56-ата минута отново Сабалета стреля от далеч, а Тевес сложи крак на пътя на топката, помагайки й да спре в мрежата на Шварцер за четвърти път.

Впоследствие темпото на игра спадна, а лондончани успяха да отбележат почетно попадение в 70-ата минута чрез резервата Золтан Гера, който оформи крайното Фулъм – Манчестър Сити 1:4.

След успеха „гражданите” си върнаха четвъртата позиция във временното класиране с актив от 25 точки, изоставайки само на три от лидерите Челси и Манчестър Юнайтед, докато Фулъм остана над чертата на изпадащите, благодарение на по-добрата си голова разлика от отбора на Уигън.

Стартови състави:

Фулъм: Шварцер, Крис Бейрд, Аарън Хюз, Хангеланд, Салсидо, Саймън Дейвис, Мърфи, Етуху (’64 Камара), Дъф (’46 Гера), Клинтън Демпси, Джонсън;

Манчестър Сити: Харт, Сабалета, Коло Туре, Компани, Коларов, Бари (’82 Виера), Яя Туре, Де Йонг, Силва (’89 Милнър), Тевес (’78 Адам Джонсън), Жо;

Гуардиола: Искат да изчезнем от лицето на земята