3. Сити победи новака Хъл с 2:0, но пак не убеди (ВИДЕО)

Сити победи новака Хъл с 2:0, но пак не убеди (ВИДЕО)

Колеблива игра и голове на Негредо и Яя Туре изведоха Манчестър Сити до втора домакинска победа в Премиършип

Манчестър Сити спечели трудна победа с 2:0 у дома над новака Хъл Сити в третия кръг на Висшата лига. Резервата Алваро Негредо откри с глава в средата на втората част, а Яя Туре удвои с брилянтен пряк свободен удар в края.  Успехът временно изкачи Сити на второ място с 6 точки след 3 мача, а Хъл остава 13-и преди другите мачове от кръга.

Манчестър Сити беше отбелязал поне по един гол в последните си 51 домакински мача във Висшата лига и е рекордьор по този показател в елита.

Настасич и Коларов замениха Гарсия и Клиши в стартовия състав на Мануел Пелегрини, но играта на „гражданите” не вървеше. „Тигрите” играеха спокойно и с много по-голямо самочувствие от гостуването на Челси.

Хъл можеше да поведе рано, когато Корен изпревари Джо Харт, но не можа да подаде на свободния Дани Греъм и защитата изчисти.
Последва чисто положение за гостите. Алуко надбяга Лескът, излезе очи в очи с Харт, но би над целта.

Дани Греъм вкара в мрежата на Сити, но попадението не бе зачетено заради засада.

Сити стигна до добро положение чак малко преди почивката. Хесус Навас намери Яя Туре, но котдивоарецът с глава стреля над вратата.

На почивката Пелегрини пусна Негреди и извади незабележимия Един Джеко. Испанецът веднага получи шанс да открие след перфектно центриране на Давид Силва, но с глава беше изумително неточен.

Негредо обаче раздвижи атаката на „небеснмосините”, натискът се засили и голът падна в 65-ата минута. Пабло Сабалета достави отлична топка от фланга, Негредо се измъкна на задната греда и с глава заби под вратаря МакГрегър за 1:0.

Хъл опита натиск в търсене на изравнителен гол, но Сити издържа и реши всичко две минути преди края на редовното време.

Яя Туре изпълни перфектен пряк свободен удар над стената и въпреки плонжа на МакГрегър и опита на защитник да избие с глава, топката се чукна в напречната греда и мина зад голлинията – 2:0 и трите точки останаха на „Етихад”.

В следващия кръг Манчестър Сити гостува на Стоук, но чак на 14 септември след паузата за международни мачове.