3. Сити подгони титлата с хеттрик на Яя Туре и засили Фулъм към Чемпиъншип (ВИДЕО)

Сити подгони титлата с хеттрик на Яя Туре и засили Фулъм към Чемпиъншип (ВИДЕО)

"Гражданите" победиха 10-те от Фулъм с 5:0 на "Етихад" и задминаха Арсенал на третата позиция

Манчестър Сити разгроми Фулъм с 5:0 на „Етихад” в 31-ия кръг на Висшата лига и мощно засили бившия отбор на Димитър Бербатов към Чемпиъншип. Яя Туре вкара хеттрик, а Ферннадиньо и Демикелис добавиха по един гол в края. Фулъм игра с 10 души от 53-ата минута, когато Аморебиета задържа Давид Силва в наказателното поле и получи диркетен червен картон, което на практика реши срещата.

Манчестър Сити задмина Арсенал на третото място с 63 точки, докато „топчиите” останаха с 62 след срамното 0:6 от Челси в мач №1000 на Арсен Венгер. Сити е на 6 точки зад лидера Челси, но има цели 3 срещи по-малко.

Фулъм е на другия полюс и остава на последното 20-о място с 24 точки на 4 зад спасителното 17-то място.

През първата част отборът на Феликс Магат се бе затворил в своята половина. Сити владееше топката в цели 69% през първата част, но в никакъв случай не играеше добре.

Милнър от воле тества Стокдейл, но стражът се справи добре и от втори опит лови. В 25-ата минута съдията Джон Мос даде спорна дузпа за Сити. Аморебиета вдигна високо крака си и Негредо падна в наказателното поле, а реферът даде дузпа и жълт картон за бранителя. Яя Туре нямаше проблем да намери долния ляв ъгъл от бялата точка за 1:0.

Давид Силва прехвърли технично Стокдейл, но Аморебиета от голлинията успя да избие с глава. Фулъм изпълни първи корнер едва в 38-ата минута, а удар на Коларов рикошира и се удари в гредата преди почивката.

Втората част започна комшарно за Фулъм. Аморебиета се хвърли на шпагат и събори Давид Силва в наказателното поле. Съдията Мос му вдигна директен червен картон, Фулъм остана с 10 човека, а Яя Туре вкара почти по същия начин дузпата за 2:0.

После всичко беше лесно за „гражданите”. Насри намери Туре и котдивоарецът оформи хеттрик в 65-ата минута – 3:0.

Четвърт час преди края героят напусна терена и получи почивка, а вместо него влезе Джак Родуел.

Милнър пусна за Фернандиньо, който получи прекалено много пространство и щеше да скъса мрежата под гредата за 4:0 в 84-ата минута.
Остана време и за Мартин Демикелис да вкара един от редките си голове. Стокдейл изби с крака удар на Йоветич, но Демикелис от метър нямаше как да сбърка за 5:0.

В добавеното време Негредо направи непростим пропуск и след разминаване на Стокдейл с топката успя да изкара някак кълбото извън очертанията, но това вече беше без значение.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични