3. Сити преби Блекбърн в преиграването и е на 1/8 финал (ВИДЕО)

Сити преби Блекбърн в преиграването и е на 1/8 финал (ВИДЕО)

"Гражданите" громят с 5:0 на "Етихад"

Елитният Манчестър Сити се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Англия, след като тази вечер се разби втородивизионния Блекбърн с 5:0 в преиграването на "Етихад". Първият мач между двата тима завърши наравно 1:1.

Това бе 7-ят път в 16 домакински мача през сезона (всички състезания), в който хората на Пелегрини вкарват 5 гола. До момента през сезона пък те са записали страховитите 99 гола във всички турнири.

Двубоят обаче не започна никак лесно за "гражданите", които трябваше да чакат до 45-ата минута, за да излязат напред в резултата. Тогава Фернандиньо центрира в пеналта на "розите", където Негредо се извиси над всички и с глава даде аванс на своите.

Този гол направи задачата на Сити след почивката много по-лесна и още в 48-ата минута домакините вече водеха с 2:0 след второ попадение на Негредо, този път след асистенция на Коларов.

Рециталът на хората на Пелегрини продължи до края на мача, а в 67-ата минута Джеко покачи на 3:0 със страхотен шут с десния крак след пас на Навас.

6 минути след това възстановеният от контузия Серхио Агуеро също записа името си сред голмайсторите, след като бе изведен на добра позиция от Джеко и с левия крак матира стража на Блекбърн.

До края имаше време за още един гол и той падна в 79-ата минута, когато Джеко вкара второто си попадение за вечерта, засичайки отблизо подаване на Навас за крайното 5:0.
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи