3. Сити преодоля препятствието Рединг и ще спори с Юнайтед за място на финала на ФА къп (видео)

Отборът на Манчестър Сити се класира за полуфинал на ФА къп след като победи трудно десетия в Чемпиъншип с 1:0

Отборът на Манчестър Сити се класира за полуфинал на ФА къп след като победи трудно десетия в Чемпиъншип Рединг с 1:0. „Небесно-сините” ще се изправят срещу градския си съперник Манчестър Юнайтед на „Уембли” в спор за място на финала. Победното попадение за „гражданите” отбеляза Майка Ричардс в 74-ата минута на срещата.

Сити изкова много трудно победата тъй като игра срещу  добре подреден и крайно мотивиран съперник, който се представи на предела на възможностите си.

На „Сити ъф Манчестър” домакините създадоха куп положения, но успяха да стигнат само до едно попадение. То обаче се оказа достатъчно, за да ги прати на полуфинал.

В 19-ата минута силен изстрел на Шон Райт-Филипс рикошира в гърба на Силва и можеше да изненада стража на Рединг, който обаче внимаваше и се намеси добре.

Десет минути по-късно Туре пропусна отлична възможност след като стреля от движение от десетина метра, но вратарят на гостите се отличи с нова блестяща намеса.

Докрая на полувремето играта се водеше предимно в централната част на терена и до сериозни опасности пред някоя от двете врати не се стигна.

Две минути след почивката обаче се наложи полузащитникът на Редник Джей Тоб да изчисти топката от голлинията, след като Лонг можеше да я забие с глава в собствената си мрежа.

В 53-ата минута Тевес излезе на стрелкова позиция и се опита технично да прехвърли МакКарти, но изпълнението на аржентинеца не се получи. Три минути по-късно отново Тевес имаше отлична възможност, но не успя да засече перфектното центриране на Шон Райт-Филипс.

Така се стигна до 74-ата минута, когато „гражданите” най-накрая успяха да разпечатат вратата на скромния си гост от Чемпиъншип. След центриране на Силва от ъглов удар отляво на вратата, Майка Ричардс се извиси над всички и заби неумолимо топката в мрежата зад МакКарти.

Унесени в мисли за предстоящия полуфинал с градския си съперник, футболистите на Манчини можеха да допуснат нелепо изравняване в заключителните моменти на срещата. В 86-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Сити, влезлият през втората част Чърч стреля с глава, но бранител на домакините успя да изчисти пред голлинията.

Така „гражданите” постигнаха изключително важна победа, която ги праща на полуфинал на митичния „Уембли”, където на 16 или 17 април ще се изправят за 159-и път срещу Юнайтед в битката за Манчестър и спор за място на финалния двубой за ФА къп. Другият финалист ще се определи от срещата между Болтън и Стоук Сити.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - РЕДИНГ 1:0

1:0 Майка Ричардс (74)
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1