3. Сити с нова издънка, взе само точка срещу Норич (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити с нова издънка, взе само точка срещу Норич (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” завършиха 0:0 при гостуването си на „Керъл Роуд”

Отборът на Манчестър Сити направи нова грешна стъпка по пътя си към титлата във Висшата лига. Тимът на Мануел Пелегрини завърши 0:0 като гост на 15-ия Норич. Това е втори пореден двубой, в който „гражданите” не успяват да отбележат, след като в понеделник загубиха с 0:1 от Челси.

Норич започна доста добре двубоя и в 16-ата минута Редмънд пропусна да отбележи от чиста ситуация. Две минути по-късно гол за „канарчетата” бе отменен поради засада. След центриране от корнер Фер стреля, но Джо Харт спаси удара му. Хуупър посрещна отбитата топка и отбеляза. След кратък момент на радост, нападателят видя вдигнатият флаг на страничния рефер.

Сити отправи първия си удар към вратата на Джон Руди едва в 33-тата минута. Сабалета напредна добре и стреля, но топката профуча далеч от целта. Малко преди края на полувремето „гражданите” можеха да отбележат, но Руди съумя да улови топката сред купа т играчи в наказателното поле.

През втората част интересните положения пред вратата на „канарчетата” почти липсваха. Играчите на Сити се активизираха в края на двубоя, но така и не успяха да отбележат.

Минута преди края Норич пропусна най-чистото си положение. На три пъти топката бе изпратена в наказателното поле на „гражданите”, като накрая Антъни Пилкинктън стреля, но ударът му мина малко над напречната греда.

Борбата за титлата в Англия изглежда едва сега започва. Първите четири отбора са събрани в рамките на само шест точки. След равенството Манчестър Сити вече е трети в подреждането във Висшата лига с актив от 54 точки, на две от новия лидер Челси. За Норич това е изключително важна точка в борбата за изпадане, като „канарчетата” вече имат 25.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи