3. Сити с ново голово шоу, мина бариерата от 100 гола за сезона (ВИДЕО)

Сити с ново голово шоу, мина бариерата от 100 гола за сезона (ВИДЕО)

„Гражданите” продължават с перфектната форма у дома след 4:2 над Кардиф

Отборът на Манчестър Сити победи с 4:2 гостуващия Кардиф в двубой от 22-рия кръг на английската Висша лига и остава непобедим на своя „Етихад” с 11 победи от 11 домакинства в Премиършип. Това е седма поредна победа за „гражданите” в първенството, като тимът на Мануел Пелегрини отбеляза 103-тия си гол през сезона досега.

Така Сити подобри рекорда за най-бързо отбелязани 100 гола от английски отбор за един сезон. „Гражданите” нанизаха 100-тицата в само 34 двубоя, като предишния рекорд се държеше от Челси, който отбеляза 100 попадения през сезон 2012/2013 за 42 мача.

Един Джеко откри за домакините в 14-ата минута, Кевин Нуун изравни 15 минути по-късно. С голове на Хесус Навас, Яя Туре и Серхио Агуеро „гражданите” поведоха с 4:1, а крайното 4:2 оформи Фрейзър Кембъл в добавеното време на двубоя.

„Гражданите” започнаха ударно и още в 14-ата минута откриха. Давид Силва намери Един Джеко в наказателното поле, босненецът не успя да нанесе достатъчно добър удар, но топката все пак влезе във вратата на „сините птици”. При поемането на топката от Давид Силва имаше съмнения за игра с ръка на испанеца, но съдията не отсъди нарушение.

Само 15 минути по-късно обаче Кардиф изравни. Най-добрият за на терена за „сините птици” Крейг Нуун получи добър пас и с точен удар в близкия ъгъл преодоля Джо Харт.

„Гражданите” бързо-бързо възстановиха преднината си от един гол. Един Джеко стреля, но ударът му бе блокиран от бранител на Кардиф. Топката обаче попадна в Хесус Навас, който не сгреши.

През втората част паднаха нови три попадения. В 61-вата минута след страхотна атака, минала през Негредо, Коларов и Джеко, Давид Силва можеше да направи 3:1, но ударът му не намери далечния ъгъл на Маршал.

„Сините птици” имаха възможност да изравнят малко след това отново чрез Крейг Нуун. Полузащитникът преодоля над 50 метра с топката в крака, след което стреля, но Джо Харт спаси удара му.

В 77-ата минута Яя Туре покачи на 3:1. Котдивоарецът показа как се завършва пробив, подобен на този на Нуун малко по-рано. Туре открадна топката в средата на терена, стигна до наказателното поле, където, след двойно подаване с Агуеро, се озова фронтално срещу вратата и с удар с левия крак не остави шансове на Маршал.

Две минути по-късно и самият Серхио Агуеро се разписа. Аржентинецът получи пас от Туре, преодоля бранител и заби топката за четвърти път във вратата на Кардиф.

В добавеното време отново Нуун стреля опасно и пак Джо Харт се изправи на пътя му, избивайки в корнер. След центрирането от ъгловия удар, Фрейзър Кембъл бе оставен непокрит и оформи крайното 4:2.

„Гражданите” остават на втората позиция, на точка зад лидера Арсенал, докато Кардиф остава на дъното с едва 18 точки от 22 мача.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи