3. Сити с първа победа като гост от август - 3:0 срещу Уулвс

Сити с първа победа като гост от август - 3:0 срещу Уулвс

Марто Петров пак бе титуляр, участва в атаката при втория гол.

Манчестър Сити победи Уулвърхямптън с убедителното 3:0 като гост в мач от 20-я кръг на Висшата лига. Точни за гостите в първата им победа далеч от Йистландс от месец август насам бяха намиращият се в отлична форма Карлос Тевес на два пъти и появилият се като резерва Хавиер Гаридо. Българинът Мартин Петров не успя да повтори блестящото си представяне от предишния кръг, но все пак се оказа в основата на втория гол за Сити, а и на няколко пъти създаде опасни положения за съотборниците си пред вратата на „вълците”.

През първата част по-активни бяха футболистите на гостите, но положенията, сътворени от играчите на Сити не оправдаха офанзивната постройка, с която бе излязъл наставникът на „гражданите”. Марто Петров започна втория си мач като титуляр под ръководството на Роберто Манчини, той си партнира с Крейг Белъми зад нападателя Карлос Тевес.

Стратегията на италианеца не даде особено задоволителни резултати и „гражданите” преминаха в режим 4-4-2, а Петров заигра по лявото крило.  Явно смяната в подхода оказа добро влияние върху футболистите на Сити. Белъми и Тевес комбинираха добре в 23-ата минута, но Кристоф Бера се справи добре с опазването на аржентинеца. Седем по-късно след дълъг пас Марто Петров подхвана бърза контраатака за Сити. Халфът центрира в половината на Уулвс, които не успяха да изчистят топката и тя попадна в Тевес. Нападателят бързо се пребори със пазещия го защитник и намери Белъми, който от минимално разстояние непростимо запрати кълбото над напречната греда на Ханеман.

Кратко след това "бунтовникът" Белъми се реабилитира и оправда доверието на мениджъра, пуснал го на мястото на Робиньо. Уелсецът се откъсна от опеката на Джоуди Крадък и подаде към Тевес. „Апахът” не отправи най-добрия си удар, но за негов късмет кълбото отскочи от плонжиралия Бера, което заблуди вратаря Ханеман и го направи безпомощен да предотврати първия гол в срещата.

През втората част Сити прие играта в своята половина, но умело не позволяваше на противника да застраши рамката на Шей Гивън. Петров рядко достигаше до топката, но това не попречи на българина да се окаже в основата на втория гол за „гражданите”. Петров прати далечно подаване към Белъми в половината на Уулвс. Нападателят пое топката и със съвместните усилия на Бари изработи нарушение в опасна близост пред противниковия пеналт. Зад топката застана появилият се на мястото на Айрланд Хавиер Гаридо в едва втория си мач след възстановяване от контузия. С отличен удар с левия крак той запрати топката покрай построената стена и непосредствено близо до лявата греда за 2:0. Домакините претендираха за засада при първоначалния извеждащ пас на Петров, но съдийската бригада не зачете протестите им.

Карлос Тевес отбеляза втория си гол в срещата в заключителните минути на двубоя. Аржентинецът получи добър пас на границата на наказателното поле от появилия се на мястото на Марто Петров Робиньо. Тевес с едно докосване заложи топката на левия си крак и я изпрати в далечния десен ъгъл зад стража на Уулвс за 3:0.

С актив от 35 точки Сити заема шесто място във временното подреждане на Висшата лига. Петият Астън Вила разполага със същия актив, но с предимство в головата разлика. Уулвс са 16-и с актив от 19 точки.

Уулвърхямптън – Манчестър Сити 0:3