3. Сити се завърна на върха след „съдийска” победа над Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сити се завърна на върха след „съдийска” победа над Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отменен гол и неправомерно изгонен бранител лишиха „шпорите” от равностоен двубой

Манчестър Сити се завърна начело във Висшата лига след разгром с 5:1 над Тотнъм в мач от 23-тия кръг от английското първенство. Две грешки на страничния рефер в двете полувремена белязаха успеха на „гражданите”, като първо – гол на Майкъл Доусън бе отменен за изключително спорна засада, а в началото на втората част „шпорите” остана с човек по-малко заради ново грешно отсъждане на същия лайнсмен.

Серхио Агуеро откри резултата със своето 50-о попадение във Висшата лига. Аржентинецът обаче напусна терена принудително преди почивката заради травма. Яя Туре от дузпа и Един Джеко направиха резултата 3:0. Етиен Капу с първото си попадение за „шпорите” намали, но последваха голове на Стеван Йоветич, който също отбеляза първия си гол за Сити, и Венсан Компани за крайното 5:1.

Гостите започнаха изключително силно и още в четвъртата минута Агуеро разтресе страничната греда. Аржентинецът не спря да опитва и в 15-ата минута изведе Сити напред. След страхотен пас на Давид Силва, Агуеро стигна първи до топката и с техничен удар покрай Лорис завърши.
Пет минути по-късно нападателят на „гражданите” се размина с ново попадение. Гаел Клиши проби по лявото крило и центрира към Агуеро. Аржентинецът стреля с глава, но Лорис се разтегна максимално и атрактивно с една ръка спаси. Още две минути по-късно нов удар на Агуеро с глава бе изчистен от голлинията от Дани Роуз.

В 33-тата минута гол на Майкъл Доусън бе отменен поради засада. Кристиан Ериксен центрира от свободен удар, Емануел Адебайор не успя да играе с топката, а от задна позиция изскочи Доусън, който засече топката в мрежата. Страничният съдия вдигна флага си, но не стана ясно срещу Адебайор или срещу Доусън. Нападателят на „шпорите” не игра с топката, но бе точно пред Джо Харт и му попречи, опитвайки да стигне до центрирането.

В края на полувремето голмайсторът за Сити Серхио Агуеро получи травма и бе принудително заменен от Стеван Йоветич.

Четири минути след подновяването на играта домакините останаха с човек по-малко на терена заради директен червен картон на Дани Роуз. Бранителят на Тотнъм се хвърли на шпагат в краката на Един Джеко в наказателното поле, пръв стигна до топката и я изчисти, но бе отсъдена дузпа. Главният рефер Андре Маринър бе подведен от колегата си на страничната линия и показа бялата точка. А Дани Роуз, като последен в отбраната, бе изпратен под душовете преждевременно. Яя Туре се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и не сбърка.

Само две минути по-късно Един Джеко направи 3:0. След страхотна атака на „гражданите” Давид Силва стреля към вратата, но ударът му бе изчистен от голлинията. Топката попадна в Джеко, който отблизо отбеляза.

В 59-ата минута Тотнъм успя да върне едно поапдение чрез Етиен Капу. Дошлият от тима на Тулуза полузащитник се възползва от грешка в отбраната на „гражданите” и отбеляза първото си попадение за лондончани.

В 78-ата минута и Стеван Йоветич отбеляза първия си гол във Висшата лига. След прекрасен пробив на Фернандиньо, бразилецът намери Йоветич, който с помощта на рикошет в тялото на бранител на домакините направи резултата 4:1.

Крайното 5:1 оформи Венсан Компани. Бранителят на „гражданите” се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините след изпълнение на корнер и отблизо отбеляза третия си гол през този сезон.

След успеха Сити се завръща на върха в класирането с 53 точки, с една пред втория Арсенал. Това бе осма поредна победа за „гражданите” във Висшата лига, като тимът на Мануел Пелегрини няма поражение в цели 20 мача във всички състезания. Тотнъм остава на петата позиция с 43 точки.

Гюндоган за Барса: Изпълних своята детска мечта

"Беше трудно, но в същото време и страхотно преживяване"