3. Сити смаза Челси (+ВИДЕО)

Сити смаза Челси (+ВИДЕО)

Манчестър Сити смаза Челси с 3:0 и се върна на върха в класирането на Висшата лига.

Серхио Агуеро откри резултата в 31-ата минута. В 79-ата Венсан Компани удвои. Пет минути преди края на редовното време Фернандиньо оформи крайното 3:0.

С успеха си Манчестър Сити оглави временното класиране с актив от 6 точки. Челси продължава да търси първа победа от началото на сезона и с една точка е на 16-а позиция в подреждането.

Отборът на Мануел Пелегрини полетя от самото начало и само изявите на Асмир Бегович, който заместваше наказания Тибо Куртоа, успя да запази статуквото. Три пъти той разколеба Серхио Агуеро преди аржентинецът най-накрая да изведе Сити напред.

Челси се наслади на по-добър старт на второто полувреме, но всъщност Сити беше далеч по-добрият отбор, който си подпечата победата в края.

Компани добави втори от корнер 10 минути преди края. Гръмотевичен удар на Фернандиньо не постави под съмнение крайния победител.

За водения от Жозе Моуриньо Челси загубата означава 16-о място в класирането. Последния път, когато Челси не успя да спечели първите си два мача, беше през сезон 1998/99.

За послено Сити победи с три гола разлика Челси в английския елит през 1978 г. (4:1 на „Стамфорд Бридж”).

За играч на мача беше определен Серхио Агуеро.

Любопитни факти:

* Защитникът на Челси Джон Тери беше заменен във Висшата лига за първи път от май 2013 г. насам и за първи път под ръководството на Моуриньо

* Челси трябваше да чака 70 минути за първия си точен шут срещу Сити

* Защитникът на Сити Венсан Компани вкара в два поредни мача от Висшата лига за първи път от декември 2013 г. насам

* За първи път под ръководството на Жозе Моуриньо Челси допуска повече от един гол в Манчестър (срещу Сити или Юнайтед)

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи