3. Сити спечели с класика дербито на Манчестър и посегна към титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гражданите” не оставиха шансове на Юнайтед и спечелиха с 3:0 насред „Олд Трафорд”

Манчестър Сити постигна трета поредна победа над градския съперник Юнайтед, след като го победи с класическото 3:0 насред „Олд Трафорд”.

„Гражданите” спечелиха двубоя от XXVIII кръг на английската „Висша лига” и така се изкачиха на второто място в класирането с 66 точки и вече изостават само на 3 от лидера Челси, а освен това имат с два мача по-малко от лондончани.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини започнаха вихрено двубоя и успяха да открият резултата още в 43-ата секунда, когато Един Джеко се разписа отблизо, след като преди това Рафаел блокира шут на Давид Силва, а после изстрел на Самир Насри срещна гредата, преди топката да попадне у босненеца и той да я прати в мрежата на Де Хеа за 1:0.

Така „червените дяволи” инкасираха за първи път в историята на Висшата лига попадение на своя земя още в първата минута. Това смути домакините и „гражданите” можеха да удвоят преднината си, ако в 18-ата Давид Де Хеа не се бе намесил фантастично след удар на Един Джеко.

Първата добра възможност за Манчестър Юнайтед се откри пред Маруан Фелайни в 24-ата минута, но изстрелът на белгиеца не бе на висота и Джо Харт овладя без проблеми.

Впоследствие английските шампиони изравниха играта и до края на първото полувреме се опитаха да наложат натиск, който обаче не даде резултат, защото гостите се браниха много спокойно и не допуснаха вратата им да бъде застрашена.

На почивката Дейвид Мойс пробва да промени развоя на мача, като замени неориентирания Том Клевърли с Шинджи Кагава, но това не даде резултат, защото второто полувреме започна и се разви по сценария на първото.

В 52-ата минута Фернандиньо направи фрапантен пропуск на празна врата след изпълнение на корнер, но само 4 по-късно, отново след ъглов удар, Един Джеко се измъкна от Рио Фърдинанд и от въздуха технично насочи неспасяемо топката във вратата на Де Хеа – 2:0.

След второто си попадение „гражданите” се групираха в своята половина, а това даде възможност на Юнайтед да осъществи няколко добри атаки и в 70-ата минута Дани Уелбек пропусна да се разпише след добра контраатака и хубав пас на Уейн Рууни.

120 секунди по-късно отново Уелбек бе близо до гол, след като този път се опита да преодолее Джо Харт с пета след остро центриране на Рафаел, но вратарят на гостите се намеси решително.

Така се стигна до последната 90-ата минута, в която Яя Туре оформи класическия успех на Манчестър Сити с премерен удар по диагонала – 3:0.

След този успех гостите останаха без допуснат гол в 510 игрови минути, а домакините – на седма позиция във временното класиране, с най-лошия си точков актив на този етап от сезона в историята на Висшата лига.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи