3. Сити тръгна с победа в първия мач след уволнението на Манчини (ВИДЕО)

Сити тръгна с победа в първия мач след уволнението на Манчини (ВИДЕО)

"Гражданите" биха изпадналия Рединг с 2:0 на "Мадейски" в мач, в който имаха тотално надмощие

Манчестър Сити победи с 2:0 като гост вече изпадналия Рединг в последна среща от 37-ия кръг на Висшата лига. В първия мач за „гражданите” след уволнението на Роберто Манчини, Агуеро и Джеко се разписаха в края на двете полувремена на „Мадейски”.

През първата част „гражданите” надиграха „кралските поданици” и се добраха до гол след отлична комбинация.

Временният меницжър на Сити Брайън Кид направи 4 промени от състава, който загуби финала за ФА Къп в неделя, като Майка Ричардс, Лескът, Коло Туре и Млнър бяха титуляри.

Преди мача Адам Ле Фондър беше избран за Играч на сезона в Рединг и публиката на „Мадейски” посрещна новината с овации. Нападателят определено бе сред супержокерите този сезон и вкара много важни голове от пейката, но и това не спаси Рединг от изпадане.

В сектора за гости феновете на Сити скандираха името на Роберто Манчини и издигнаха плакат „Gracie Mancini” (Благодарим ти, Манчини!”).
Милнър стреля над вратата в началото, а Макарти изби нов негов шут. Коло Туре се контузи и в 15-ата минута бе заменен от Майкон.
МакКлиърли накара Джо Харт да спасява, а Рединг изравни играта и наложи своя стил. Харт спаси и шут на Робсън-Кану.

Сити поведе 5 минути преди почивката след страхотна комбинация като на компютърна игра. Милнър изпълни късо корнер, после направи двойно с Давид Силва и сервира за Агуеро, който около точката на дузпата само обърна с глезен и прати топката в празния десен ъгъл за 0:1.
Агуеро изпусна да удвои, но Макарти отново бе на ниво и спаси.

Погребняк не успя да преодолее Харт, въпреки че имаше засада при неговия удар, която не бе маркирана.

Темпото много падна, но все пак Яя Туре мощно прати към далечния горен ъгъл и само добрата намеса на вратаря предотврати втори гол.

Сити продължаваше да изпуска и бе чудо, че води само с един гол.

Джеко се появи на мястото на Агуеро и веднага се прояви с пропуск, а Яя Туре също не можа да се разпише, защото пак Макарти спаси.

Все пак две минути преди края на редовното време босненецът сложи точка на спора. Давид Силва открадна от Мариапа, дриблира към вратата, после заблуди трима бранители и пусна за Джеко, който бе точен в ъгъла и направи 0:2.

Манчестър Сити е на второ място в класирането със 78 точки и ще завърши на тази позиция в края на сезона. Рединг е 19-и с 28 точки и ще играе в Чемпиъншип през следващия сезон.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)