3. Сити трябваше да обръща Хъдърсфийлд на своя "Етихад" в преиграването (ВИДЕО+СНИМКИ)

Серхио Агуеро подпечата четвъртфинала срещу Мидълзбро

Манчестър Сити обърна втородивизионния Хъдърсфийлд до 5:1 на своя „Етихад” в преиграването от осминафиналите на „ФА Къп”. С два гола се отличи Серхио Агуеро.

Пеп Гуардиола избра силен състав, като направи само 4 промени спрямо мача от Шампионската лига с Монако. Серхио Агуеро, Кевин де Бройне, Рахим Стърлинг и Джон Стоунс бяха сред играчите, които запазиха своите места. Клаудио Браво замени Вили Кабайеро под рамката, докато бековете Пабло Сабалета и Гаел Клиши, както и испанският тийнейджър Алекс Гарсия също започнаха.

Хъдърсфийлд, трети в Чемпиъншип, започна с много резерви. Мениджърът Дейвид Вагнер направи цели 9 промени. Но излезе с подобен състав, който удържа равенство със Сити в първия мач. Опитният халф Дийн Уайтхед записа старт №500 в своята кариера.

Лерой Сане удари греда още в 4-ата минута преди Хъдърсфийлд да шокира домакините при контраатака и точен удар на Хари Бън.

После Сити натисна и имаше претенции за дузпа при два случая на неволна игра с ръка в наказателното поле на „териерите”. Реферът правилно не посочи бялата точка.

„Гражданите” имаха близо 67% притежание на топката и в 30-ата минута успяха да изравнят. Рахим Стърлинг направи серия от финтове и центрира ниско, а за Лерой Сане не остана друго, освен да засече отблизо за 1:1.

4 минути по-късно Сити най-после получи право на дузпа. Серхио Агуеро бе фаулиран от Станкович в опит да достигне центриране. Аржентинецът не сбърка от назначения 11-метров наказателен удар.

После нападателят удари греда, а в 38-ата минута стреля по диагонала, като шутът бе блокиран. Топката се върна у него, за да изведе Пабло Сабалета, за когото също остана най-лесното – да засече отблизо в мрежата.

Сити вкара три гола през първото полувреме на „Етихад” за първи път от „Боксинг дей” 2015 срещу Съндърланд.

"Гражданите" намалиха оборотите през второто полувреме.

С втория си гол в 74-ата минута Серхио Агуеро подпечата четвъртфинала срещу Мидълзбро. Асистенцията бе на Стърлинг.

А крайното 5:1 оформи резервата Келечи Ихеаначо, като останаха сериозни съмнения за засада.