3. Скандално съдийство позволи на "свраките" да отлетят с точката от "Олд Трафорд" (видео)

Манчестър Юнайтед не победи Нюкасъл, но показа истинското си лице, Бербатов бе извън групата

Манчестър Юнайтед направи нова грешна стъпка по пътя си към първото място в Премиършип, след като завърши при равенство 1:1 домакинството си на Нюкасъл от 13-ия кръг на Висшата лига. „Червените дяволи” се препънаха в мача на „Олд Трафорд”, но главна роля за това изигра и главният съдия на двубоя Майкъл Джоунс, който даде много спорна дузпа за „свраките”, благодарение на която гостуващият тим достигна до точката.

Българинът Димитър Бербатов, който по-рано през седмицата отбеляза гол в срещата с Бенфика, изненадващо бе оставен извън групата за двубоя от мениджъра сър Алекс Фъргюсън. Нюкасъл пък игра с човек по-малко от 78-ата минута, когато Хонас Гутиерес получи втори жълт картон и по този начин пое по пътя към съблекалните. След този момент събитията тотално се развиваха в половината и по-точно в наказателното поле на Нюкасъл, но най-вече заради отличните изяви на вратаря Тим Крул и безбройните пропуски на Юнайтед, „свраките” все пак отлетяха с точката от „Олд Трафорд”.

Така Нюкасъл си направи чудесен подарък за 130-тата годишнина от създаването на клуба. Преди началото на мача пък Райън Гигс показа наградата си „Златен крак”, която получи от световната организация на медиите.

Срещата започна равностойно, а постепенно домакините започнаха да контролират случващото се на терена. В 7-ата минута Ернандес нанесе силен изстрел, но Тим Крул улови без проблем. Последва ситуация, организирана от играчите на Нюкасъл – Демба Ба обаче се отчете с пропуск.Юнайтед продължи да доминира, а в 30-ата минута Ернандес от чиста позиция стреля в аут. Не бе минала и една минута от този пропуск, когато Райън Гигс направи нов. Уелсецът засече центриране на Фабио, но Крул показа блестящ рефлекс и изби в корнер. До края на първата част Нани също направи пропуск за „червените дяволи, а двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме стартира отлично за домакините, които откриха резултата в 50-ата минута. Рууни изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но топката срещна стената, след което се върна в английския нападател. Той нанесе нов изстрел, а кълбото полетя застрашително към вратата. Стивън Тейлър подложи крак в опит да изчисти, но топката срещна тялото на Ернандес и влетя в мрежата на безпомощния Крул.

Последва нова отлична възможност за Юнайтед, но Фабио стреля силно в аут. Рууни също пропиля добра ситуация, стреляйки с глава в аут, а ударът на Ашли Йънг в 55-ата минута премина на сантиметри от лявата греда.

Един от редките шансове за Нюкасъл дойде в 60-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на Давид Де Хеа, Стивън Тейлър я свали с глава към Колочини, който със силен изстрел опита да преодолее стража на домакините, но той реагира отлично и изби в корнер. Така се стигна до 63-ата минута, когато Рио Фърдинанд направи чист шпагат срещу Бен Арфа в собственото си наказателно поле. Французинът се строполи на земята, а главният съдия Майкъл Джоунс посочи бялата точка след сигнал на страничния рефер. Играчите на Алекс Фъргюсън, както и самият той, бурно претендираха срещу отсъждането, но то бе факт и нагърбилият се с изпълнението на дузпата Демба Ба изравни резултата след удар в долния ляв ъгъл на Давид Де Хеа.

Юнайтед тръгна усилено в атака в опит бързо да поведе отново. В 77-ата минута Нани преодоля отлично противников играч и намери Ашли Йънг, но точно когато англичанинът щеше да стреля, играч на Нюкасъл изчисти в корнер. Главният съдия обаче отсъди аут вместо ъглов удар, след като остана с впечатлението, че Йънг е играл с кълбото. Минута след този пропуск Нюкасъл остана с човек по-малко, защото Гутиерес получи втори жълт картон за остро влизане в краката на Нани.

От този момент до края действията се развиваха изцяло в половината и в наказателното поле на Нюкасъл. Играчите на Алекс Фъргюсън направиха безброй пропуски. Патрис Евра стреля с левия крак в 84-ата минута, но Крул с блестящ плонж изби в корнер. В 86-ата Ашли Йънг нацели дясната греда на вратата на „свраките”, а в 87-ата минута ударът на Чичарито бе блокиран от Дани Симпсън на самата голлиния. Влезлият като резерва Федерико Македа пропусна да отбележи с глава в продължението на мача, а черешката на тортата бе отмененията заради засада гол на Ернандес в 94-ата минута. Мексиканецът засече центриране във вратарското поле, но страничният съдия бе вдигнал флага си.

Така Юнайтед добави само точка към актива си и има 30, като се намира на 2-ото място, на 4 пункта зад Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Утре „гражданите” гостуват на „Анфийлд” на Ливърпул. Нюкасъл е 4-ти с 26 точки.

Манчестър Юнайтед 1:1 Нюкасъл
49' 1:0 Ернандес
64 1:1 Ба (дузпа)