3. Скоулс запази надеждата жива в 93-ата минута – 1:0 за Юнайтед (видео)

Скоулс запази надеждата жива в 93-ата минута – 1:0 за Юнайтед (видео)

Бербатов игра 16 минути в драматичната „Битка за Манчестър”

Манчестър Юнайтед постигна драматична победа в местното дерби със Сити. "Червените дяволи" спечелиха с 1:0 след гол на Пол Скоулс секунди преди да изтече даденото от съдията Аткинсън 3-минутно продължение. Българският национал Димитър Бербатов се появи в игра в 74-ата минута на "Дъ Сити ъф Манчестър" и имаше отличен шанс да се разпише след изстрел с глава, но ударът му премина на санттиметри от десния страничен стълб на Гивън.

Първото полувреме започна с натиск на гостите от Юнайтед. Още в 4-ата минута Дарън Флетчър имаше шанс да се разпише след изстрел извън наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от страничния стълб на Гивън. Манчестър Сити отговори на предизвикателството чрез своята звезда Карлос Тевес. В 9-ата минута аржентинският национал стреля опасно от пряк свободен удар, топката летеше към горния десен ъгъл на Ван дер Саар, но холандският страж се намеси с вещина. След този епизод Манчестър Юнайтед отново овладя играта и наложи своя ритъм на игра.

В 13-ата минута Скоулс също опита късмета си от далечно разстояние, но ударът му бе неточен. Малко след това Рууни навлезе в наказателното поле на Сити след самостоятелна акция, но се забави и топката бе избита в корнер. В 20-ата минута Манчестър Сити организира опасна атака, при която Джонсън се опита да изведе Адебайор сам срещу Ван дер Саар, но вратарят излезе навреме и улови топката. След този епизод играта стана позиционна, като двата отбора се вкопчиха в люта битка в центъра на терена. Футболистите на Манчестър Сити владееха повече топката, а от Юнайтед разчитаха на контраатаки, най-вече чрез Рууни и Валенсия. В края на полувремето отново стана напечено.

В 41-ата минута Валенсия изведе Рууни на стрелкова позиция, английският национал се измъкна от опеката на защитата на „гражданите”, но ударът му с левия крак мина на сантиметри до страничната греда на Гивън. След това в 45-ата минута Валенсия отново проби добре отдясно и сервира топката по земя за Гигс, който се опита да играе технично, но ударът му бе слаб и Гивън спаси с лекота.

В началото на второто полувреме футболистите на Манчестър Сити бяха по-активни. Още в 46-ата минута Ван дер Саар трябваше да се намесва след опит за извеждане на Карлов Тевес в стрелкова позиция. Играчите на Манчестър Юнайтед разчитаха на контраатаки в тези минути и в 55-ата минута Скоулс стреля неточно с глава след центриране на Дарън Флетчър отдясно. В 58-ата минута Белъми бе изведен чудесно от Тевес отляво в наказателното поле на „червените дяволи”, но ударът му с левия крак премина встрани от вратата на Ван дер Саар. Юнайтед се окопити след първоначалния домакински натиск и малко след Скоулс Гигс също имаше шанс да се разпише, но ударът му от воле бе много неточен.

След тази искра в играта на двата отбора градските съперници предпочетоха да дебнат удобни моменти за контраатаки, като застрашаваха противниковите вратари с далечни изстрели. В 73-ата минута футболистите на Сити претендираха за дузпа, но Мартин Аткънсън остана безмълвен. Веднага в следващата атака Гигс бе изведен сам срещу Гивън, но вратарят излезе навреме, скъси ъгъла и спаси удара на уелсеца. Малко след този епизод в игра за Манчестър Юнайтед се появи Димитър Бербатов, който замени Уейн Рууни. В 82-ата минута българският национал имаше шанс да отбележи с удар с глава след центриране на Нани, но топката мина на сантиметри от десния стълб на Гивън. Сити отговори с пропуск на Онуоха.

В 85-ата минута Ван дер Саар увисна след изпълнение на корнер, топката стигна до Онуоха, но Видич се хвърли в краката му и топката бе избита. След това Бридж също опита късмета си с удар от дистанция, но холандският страж на Юнайтед спаси с лекота. Развръзката на мача настъпи минута преди да изтече добавеното време на мача. Евра напредна по лявото крило и центрира към Скоулс, който разстреля Гивън с глава за крайното 1:0 в полза на „червените дяволи”.

Със спечелените 3 точки Манчестър Юнайтед се приближи само на точка зад Челси в битката за титлата във Висшата лига. Манчестър Сити остава на 4-то място с 62 точки, но при победа на Тотнъм над Челси по-късно днес „шпорите” ще изпреварят „гражданите” във временното класиране.

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 0:1
Скоулс 93'

Манчестър Сити: Гивън; Онуоха, Туре, Компани, Бридж; А. Джонсън (Виера 65'), Бари, Де Йонг (Айрлънд 78'); Белъми, Адебайор (Райт-Филипс 75'), Тевес.

Мениджър: Роберто Манчини

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар; Невил, Еванс, Видич, Евра; Гигс, Скоулс, Флетчър, Гибсън (Нани 59'), Валенсия (Обертан 80'); Рууни (Бербатов 74').

Мениджър: сър Алекс Фъргюсън

Жълти картони: Компани 54', А. Джонсън 57' (Ман Сити), Евра 77' (Ман Ютд)