3. Слаб Арсенал измъкна успеха от „Крейвън Котидж” в най-силния мач на Манолев за Фулъм (ВИДЕО)

Бербатов не бе на познатото ниво, два червени картона в лондонското дерби

Съставът на Фулъм загуби второ поред лондонско дерби, след като отстъпи у дома пред Арсенал с минималното 0:1 в лондонското дерби от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Цял мач за домакините изиграха българите Димитър Бербатов и Станислав Манолев, като последният изигра най-силния си двубой с фланелката на тима, в който премина през зимата под наем от ПСВ (Айндховен).

Срещата започна ужасяващо за Фулъм, тъй като още в 12-ата минута Стив Сидуел, който тъкмо бе изтърпял наказанието си, влезе с бутоните напред в краката на Микаел Артета и получи директен червен картон.

Въпреки, че останаха с човек по-малко обаче, домакините не се предадоха и играха на ниво през целия двубой.

В средата на първата част удар на Оливие Жиру срещна гредата и Арсенал не успя да поведе, но все пак „топчиите” сториха това в самия край на частта, когато Пер Мертезакер се разписа отблизо с глава след центриране от пряк-свободен удар и асистенция от „втория етаж” на Лоран Кошчелни.

След почивката Фулъм продължи да бъде по-настоятелния отбор, но ряко достигаше до добри голови възможности, въпреки сърцатата игра на Манолев.

В 76-ата минута той дори вкара гол след добавка, но се намираше в положение на засада и попадението му бе отменено.

В последната минута на мача пък Оливие Жиру влезе остро, а и доста опасно, в краката на Манолев, вследствие на което получи директен червен картон и ще пропусне следващите три срещи на „артилеристите”.

В края Арън Рамзи пропусна да се разпише, останал сам срещу вратаря Шварцър, но въпреки това „топчиите” измъкнаха трите точки и изпревариха с две Челси, заемайки третото място, макар че „сините” от Лондон имат с два мача по-малко от възпитаниците на Арсен Венгер.