3. Слаб Бербатов погреба мечтите на Юнайтед за требъл (видео)

Слаб Бербатов погреба мечтите на Юнайтед за требъл (видео)

Манчестър Сити спечели дербито от полуфиналите на ФА Къп, след като надви "червените дяволи" на "Уембли"

Отборът на Манчестър Сити постигна победа срещу вечния си враг – Манчестър Юнайтед, в дербито между двата тима в единия от полуфиналите на ФА Къп. „Гражданите” спечелиха с минималното 1:0 двубоя на „Уембли” и по този начин си осигуриха място на финала. През първото полувреме срещата бе равностойна, но през втората част играчите на Роберто Манчини се представиха по-добре и успяха да отбележат и да запазят преднината си. „Червените дяволи” пък завършиха мача с човек по-малко, след като в 72-ата минута Пол Скоулс бе изгонен от игра заради грубо нарушение срещу Пабло Сабалета. Българинът Димитър Бербатов пък започна като титуляр за Юнайтед и бе на терена до 74-ата минута. Нападателят се отличи с два невероятни пропуска през първата част, които донякъде бяха и в основата на това „червените дяволи” да не отбележат попадение.

Началните минути на двубоя бяха спокойни и двата тима залагаха предимно на сигурността, като ситуациите пред двете врати липсваха. В 14-ата минута пък дойде и първият интригуващ момент от срещата. Димитър Бербатов бе изведен очи в очи със стража на „гражданите” Джо Харт и се опита да го преодолее, но английският вратар изби удара на българина и топката излезе в тъч. В последвалата ситуация топката бе центрирана към Бербатов във вратарското поле на Манчестър Сити, но бившият национал на България не успя да вкара, след като засичайки топката, я прати над напречната греда.

Манчестър Сити също пропусна на няколко пъти да отбележи. Една от най-чистите възможности за играчите на Роберто Манчини бе в 36-ата минута, когато Яя Туре пое топката в центъра на терена и стреля от далечно разстояние, като единствено отличната намеса на Едвин ван дер Сар попречи да кълбото да влети в мрежата му. Венсан Компани също имаше възможност да се разпише малко преди края на първата част, но ударът му премина покрай целта. Така на полувремето на мача резултатът бе 0:0.

През второто полувреме и двата отбора имаха възможности за реализиране, а малко след изтичането на 50-ата минута „гражданите” поведоха в резултата. Майкъл Карик сбърка в половината на „червените дяволи”,  а Яя Туре отне и навлезе в наказателното поле на Едвин ван дер Сар, като с хубав удар преодоля холандския страж на Юнайтед. Така Манчестър Сити вече бе с гол напред, а играчите на Алекс Фъргюсън бяха длъжни да изравнят, за да запазят живи надеждите си за оставане във ФА Къп и постигане на требъл.

Нани и Майкъл Карик опитаха да преодолеят Джо Харт, но английският вратар успя да се справи и с двете ситуации. В 72-ата минута Юнайтед остана с човек по-малко на терена, след като Пол Скоулс влезе с бутоните напред в краката на Пабло Сабалета, а Майк Дийн не се поколеба и извади картона с червен цвят.

Алекс Фъргюсън направи и трите си промени, а след като започна да тече 80-ата минута действията на терена бяха предимно в половината на „гражданите”. Пропуски на Ернандес, Парк и Евра лишиха Юнайтед от изравняването и по този начин „червените дяволи” приключиха с участието си в надпреварата за Купата на Англия. Манчестър Сити пък се класира за финала, където ще спори с победителя от сблъсъка Болтън - Уест Хем.

След последния съдийски сигнал на „Уембли” се разиграха грозни сцени, в основата на които бяха Рио Фърдинанд и Марио Балотели, но до по-сериозни последици не се стигна.

Манчестър Сити 1:0 Манчестър Юнайтед
52’ 1:0 Яя Туре

Стадион: "Уембли"

Жълти картони: Сабалета, Де Йонг, Балотели, Компани (Манчестър Сити)

Червени картони: Скоулс (Манчестър Юнайтед)

Стартови състави:

Манчестър Сити: Харт, Лескът, Компани, Сабалета, Коларов, Бари, Яя Туре, Де Йонг, Силва (Виера 86’), Джонсън (Райт-Филипс 79’), Балотели

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, О’Шей (Фабио 84’), Фърдинанд, Евра, Видич, Карик, Скоулс, Парк, Валенсия (Ернандес  65’), Нани, Бербатов (Андерсон 74’)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1