3. СЛЕД 3:0 ЗА 32 МИНУТИ: Два автогола провалиха „чуковете“ срещу Арсенал (ВИДЕО)

СЛЕД 3:0 ЗА 32 МИНУТИ: Два автогола провалиха „чуковете“ срещу Арсенал (ВИДЕО)

"Топчиите" взеха точка след 3:3 в битката за Лондон

Лондонското дерби между Уест Хем и Арсенал от 29-ия кръг на английската Висша лига приключи със зрелищно равенство 3:3.

Домакините поведоха с 3:0 до 32-ата минута, но след това си вкараха два автогола и допуснаха частичен обрат.

Третото попадение за „чуковете“ бе дело на Томаш Сучек, който 6 минути по-късно вкара в собствената си врата.

В 61-ата минута пък същото стори и Крейг Доусън, за да влезе в историята като единственият футболист на Уест Хем, отбелязал си автогол в два последователни мача.

Осем минути преди края Алекс Лаказет изравни за 3:3, а след това и двата отбора имаха шансове да вземат трите точки, но поделиха по една.

"Чуковете" започнаха ударно и вкараха три гола за 17 минути, дело на Джеси Лингард (15), Джаръд Боуен (17) и споменатия вече Соучек. Точно в последния обаче се отклони топката след удар на Лаказет в 38-ата минута, който спря в мрежата на домакините.

Минути след това Букайо Сака пропусна добра възможност за Арсенал, а в самия край на първата част отново той можеше да отбележи, ала изстрелът му бе блокиран.

В 61-ата минута Уест Хем си вкара още един автогол, този път дело на Доусън за 3:2.

Последваха пропуски на Джаръд Боуен от домакините и на Мартин Йодегард от гостите, а в 77-ата минута „чуковете“ нямаха шанс, защото Михаил Антонио удари гредата.

Пет минути по-късно Арсенал изравни резултата чрез Александър Лаказет, а след това Уест Хем все имаше възможност да вкара отново, но Деклан Райс пропусна в 85-ата минута.

След ремито Уест Хем е пети с 49 точки, на 2 от четвъртия Челси, докато Арсенал остава на 9-о място и изостава с 9 точки от "сините".